• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 1(99)/2016

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  ponad rok temu  15.01.2016, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Starcie szlifierzy – branżowe zmagania profesjonalistów

  W rozgrywanym 29 stycznia w Centrum Innowacji 3M Starciu Szlifierzy wzięło udział około 30 zawodników z całej Polski. Najlepsze okazały się (w kolejności od I do III miejsca) drużyny z następujących firm: Metalbud Nowicki, Przedsiębiorstwo Inżynieryjne KORAB Sp. z o.o., BP Engineering.

  Podczas konferencji inaugurującej zawody Krzysztof Łebek, dyrektor ds. technologii przemysłowej Grupy Biznesowej 3M Poland, podkreślał jak ważnym, ale i niedocenianym zawodem w Polsce jest szlifierz. – Zawód szlifierza wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, wymaga precyzji połączonej z umiejętnym wykorzystywaniem wysokiej jakości narzędzi – mówił przedstawiciel firmy 3M Poland. – Produkty, z których na co dzień korzystają specjaliści stanowią jedynie połowę sukcesu szlifierza. Równie ważne są ich umiejętności, które powinni nabywać i zwiększać nie tylko podczas codziennej pracy, ale także poprzez uczestnictwo w wydarzeniach i konkursach branżowych. Niestety, jest ich w Polsce bardzo mało i nie mają ogólnopolskiego charakteru. Dlatego też firma 3M, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szlifierzy, daje im szansę sprawdzenia się w wyjątkowych warunkach. Organizujemy Starcie Szlifierzy – pierwsze w Polsce zawody pomyślane specjalnie o tej grupie zawodowej.

  Po części oficjalnej uczestnicy wydarzenia przeszli test wiedzy związanej z materiałami ściernymi i zawodem szlifierza. Następnie zostali podzieleni na trzy grupy, z których każda musiała zmierzyć się z zadaniami praktycznymi. Konkurencje dotyczyły m.in szlifowania spoiny, cięcia stali nierdzewnej, zeszlifowania 30 g metalu z kawałka stali, czy przezbrojenia szlifierki. Pozostałe dwie grupy, które nie wykonywały w tym czasie zadań praktycznych, miały okazję zwiedzać Centrum Innowacji 3M, a także zakład produkcyjny związany z produktami ochrony indywidualnej 3M. W czasie Starcia Szlifierzy uczestnicy pracowali na najwyższej jakości produktach do szlifowania marek Cubitron™ II.
  Pracę i wiedzę najlepszych polskich szlifierzy oceniało wyjątkowe jury. W jego skład, oprócz specjalistów z firmy 3M, weszła także Justyna Lenc „Welding Girl” - najsłynniejsza w Polsce blogerka, związana z tematyką obróbki metalu, autorka bloga www.spawaczka.pl. – Cieszę się, że miałam okazję oglądać i oceniać pracę najlepszych szlifierzy z całego kraju – powiedziała Justyna Lenc.  – Poziom zawodów był bardzo wysoki. Oceniane były nie tylko czas realizacji poszczególnych konkurencji, ale także precyzja wykonania.
  Organizatorzy Starcia Szlifierzy już planują kolejne wydarzenia dla tego środowiska. Następne branżowe zawody odbędą się już w ciągu najbliższych miesięcy. – Styczniowe zawody Starcia Szlifierzy traktujemy jako próbę generalną przed serią imprez skierowaną do wszystkich zainteresowanych szlifierzy w Polsce – powiedziała Katarzyna Bownik z Działu Materiałów Ściernych 3M Poland. – Od maja do końca roku zorganizujemy jeszcze trzy wydarzenia zewnętrzne w trzech różnych miejscach w Polsce. Każda osoba związana z tym zawodem będzie mogła wziąć udział w eliminacjach regionalnych. Dziewięciu najlepszych szlifierzy awansuje do wielkiego finału, który odbędzie się na początku przyszłego roku.
  Więcej informacji na stronie: www.3M.pl

  Rafał Dobrowolski

  GALERIA ZDJĘĆ

  W jury zasiadała Justyna Lenc „Welding Girl” – autorka bloga www.spawaczka.pl.
  Piotr Kaczyk z firmy Metalbud z Rawy Mazowieckiej podczas konkurencji szlifowania spawu.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...