• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 6(62)/2009

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  KALENDARZ

  WYDARZENIA

  ponad rok temu  01.11.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Międzynarodowe Targi Technologii Lakiernictwa Przemysłowego 13-16 kwietnia 2010 Karlsruhe (Niemcy)

  Zarówno światowe wskaźniki zmian w gospodarce, jak również wprowadzane korekty wzrostu ekonomicznego pokazują, iż światowy kryzys ekonomiczny wszedł w fazę recesji. Dostawcy farb dla przemysłu odczuwają pierwsze oznaki poprawy sytuacji poprzez wzrost zamówień oraz pojawianie się nowych projektów. Ma to bezpośredni wpływ na obraz PaintExpo - lidera targów przemysłu farb i lakierów. Od 13 do 16 kwietnia 2010r. w Karsruhe swój udział zapowiedzieli niemal wszyscy przedstawiciele z branży lakiernictwa przemysłowego.

  Międzynarodowe targi, wraz z ich unikalnym klimatem do spotkań, są idealnym miejscem do podtrzymywania istniejących relacji biznesowych, jak również nawiązywania kontaktów z nowymi kontrahentami. Nastawienie organizatorów targów na prezentację procesów technologicznych jest jednym z powodów, dla których cieszą się one tak dużym zainteresowaniem wśród dostawców produktów i usług dla przemysłu lakiernictwa przemysłowego. Dyrektor zarządzający firmą promocyjną FairFair Jürgen Haussmann stwierdza, iż: „Poprzez prezentację szerokiego spektrum zagadnień targi PaintExpo cieszą się dużym uznaniem wśród wszystkich zwiedzających. Wystawców odwiedzają również eksperci w swojej dziedzinie chcący otrzymać najlepszą wiedzę na temat farb i sposobu ich stosowania”.

  W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzających, prawie wszyscy wiodący liderzy zapowiedzieli swoją obecność na targach PaintExpo w 2010 roku. Deklaracje takie spływają w czasie, gdy na „ekonomicznym niebie” pojawiają się pierwsze przejaśnienia. Oznaką ożywienia jest stały wzrost zamówień kierowanych do dostawców farb przemysłowych i technologii związanych z ich stosowaniem. Dla jednego z głównych graczy na rynku firmy BASF Coatings najważniejszymi klientami są firmy z sektora przemysłu motoryzacyjnego oraz konstrukcji stalowych. To właśnie w te obszary działalności gospodarczej najmocniej uderzył kryzys, powodując spadki sprzedaży w asortymencie farb przemysłowych i lakierów samochodowych. Pomimo przejściowych problemów firma była jednak w stanie przetrwać trudny okres. Biorąc pod uwagę całość rynku, nie utracili pozycji jednego z liderów a nawet zwiększyli swoje obszary wpływów. - Najgorsze mamy już za sobą – opowiada Raimar Jahn, CEO at BASF Coatings AG. - Mimo iż powrót do dawnej sytuacji jest bardzo ciężki a sytuacja jest nadal niepewna, sprawy układają się w dobrym kierunku.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...