• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 3(89)/2014
  Strona 1 z 2
  Międzynarodowy charakter specjalistycznych targów technologii lakiernictwa przemysłowego PaintExpo w Niemczech

  Wywiad z Jürgenem Haussmannem, prezesem FairFair GmbH, organizatorem targów PaintExpo w Karlsruhe


  - Jest Pan zadowolony z przebiegu tegorocznej edycji targów PaintExpo?

  - Jesteśmy nawet bardzo zadowoleni. Naturalnie, liczyliśmy na zwiększenie zainteresowania PaintExpo 2014, ale nie spodziewaliśmy się aż tak znacznego wzrostu udziału wystawców, zwiedzających i powierzchni wystawienniczej. Szczególnie cieszymy się z faktu, że PaintExpo nabrały także międzynarodowego charakteru.


  - Czy targi PaintExpo pokazały również Panu, że prywatne rozmowy i indywidualne doradztwo nawet w dobie powszechnie i o każdej porze dostępnych informacji w internecie są jeszcze ważne?

  - Pokazały to całkiem wyraźnie. Produkty i usługi, które są oferowane na PaintExpo dają szeroki pogląd branży. Wystawcy przekazują w rozmowach swoją wiedzę, rozmawiają ze zwiedzającymi na temat indywidualnych wymagań i zadań. Ponadto, targi specjalistyczne tego rodzaju dają okazję do bezpośredniego porównania ofert różnych przedsiębiorstw oraz zasięgnięcia informacji w zakresie obsługi posprzedażowej. Wszystkiego tego nie umożliwi wizyta na stronie internetowej lub umożliwi tylko w bardzo ograniczonym stopniu. Obecność na targach jest idealną bazą do przygotowania lub podjęcia decyzji związanych z inwestycjami. I oczywiście, także ludzki czynnik ma przy tym zawsze znaczenie.


  1440osobiste_001.jpg


  - Czego dziś oczekują wystawcy i zwiedzający?

  - Dla zwiedzających ważne jest, aby na miejscu znajdowała się duża liczba wystawców ze wszystkich dziedzin lakiernictwa przemysłowego. Dzięki temu mogą oni zdobyć wyczerpujące i odpowiadające ich indywidualnym potrzebom informacje. Podczas jednej wizyty obszerna oferta umożliwia zwiedzającym targi PaintExpo optymalny dobór kompletnego rozwiązania, jak np. lakieru, urządzeń aplikujących i lakierni.

  Wystawcy natomiast biorąc udział w targach przywiązują wagę do obecności bardzo dużej liczby zwiedzających, którzy znają się na branży. Nie chcieliby być zmuszeni do "filtrowania? uczestników pod kątem czy dany zwiedzający jest naprawdę zainteresowany, czy chce tylko zasięgnąć trochę informacji. Na PaintExpo mamy ekstremalnie wysoki udział zwiedzających znających się na branży, którzy jednocześnie są decydentami w sprawach inwestycji. Wciąż potwierdzają nam o to także wystawcy.


  - Jakie ma Pan plany związane z rozwojem PaintExpo?

  - Oczywiście, w niektórych dziedzinach, jak np. przygotowanie powierzchni, mamy jeszcze pewien potencjał rozwojowy. Chcielibyśmy to wykorzystać, by móc jeszcze bardziej ekspandować i zaprezentować naszym zwiedzającym tak samo obszerną ofertę, jak w przypadku innych sektorów wystawienniczych. Oprócz tego, jednym z naszych zamiarów jest dalsze umiędzynarodowienie targów PaintExpo zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających. Naszym celem jest stworzenie platformy wymiany informacji i doświadczeń dla producentów i użytkowników przemysłowej techniki lakierniczej, która w sposób jedyny w swoim rodzaju i w dużej ilości będzie oferowała wszystkie istotne produkty i usługi łączące różne dziedziny przemysłu.

  Tagi: Paint Expo,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...