• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2023

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 1(93)/2015

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  KALENDARZ

  WYDARZENIA

  ponad rok temu  01.01.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 3
  Rozmawiamy z Piotrem Potockim, właścicielem firmy EcoLine, której głównym przedmiotem działalności jest sprzedaż farb proszkowych, kompleksowych urządzeń oraz linii do malowania proszkowego.

  Kilkadziesiąt uruchomionych zautomatyzowanych lakierni - bilans działalności EcoLine
  - Firma EcoLine funkcjonuje już od 1999 r. na polskim rynku. Minęło zatem 15 lat. Dlaczego wybór padł wówczas na współpracę z producentami włoskimi?

  - Kryteria, którymi kierowaliśmy się przy wyborze potencjalnych kooperantów były ściśle sprecyzowane: wiarygodność, pozycja na rynku oraz wsparcie techniczne. Włoska mentalność i podejście do życia są bardzo podobne do naszych, co w znacznym stopniu wpływa na dobre relacje zarówno handlowe, jak i personalne. Istotnym czynnikiem jest elastyczność z jaką nasi kooperanci reagują na nasze potrzeby. Wybraliśmy naszych partnerów handlowych, ponieważ proponowane przez nich rozwiązania gwarantują bardzo korzystny stosunek jakości do ceny oferowanych produktów.


  - A jak układa się współpraca z Włochami? Dla nich Polska to chyba ważny rynek, skoro stale obecni są na najważniejszych wydarzeniach targowych w naszym kraju?

  - Współpraca układa się bardzo dobrze. Rynek polski od wielu lat cieszy się zainteresowaniem zagranicznych inwestorów. Przedstawiciele firm EcoPolifix, Euroimpianti czy G.A.Tech, będących naszymi wieloletnimi partnerami handlowymi, bardzo poważnie traktują współpracę z nami i starają się brać czynny udział w ważniejszych wydarzeniach branżowych. Targi to w końcu bardzo dobre miejsce, aby zaprezentować nowe rozwiązania i produkty.


  153215_001.jpg

  Jedna z inwestycji zrealizowana przez EcoLine.


  - Jak zmieniał się rynek obróbki powierzchni na przestrzeni tych lat?

  - Na przestrzeni ostatnich lat obserwujemy ciągły rozwój rynku związanego z obróbką i zabezpieczaniem powierzchni. Wzrastają wymagania związane z jakością oferowanych produktów. Jeśli chodzi o segment urządzeń - główny nacisk położony został na optymalizację pracy, ograniczenie zużycia materiałów stosowanych w produkcji (np. farb proszkowych), jak również obniżenie kosztów pracy związane z zastosowaniem innowacyjnych technologii.


  - Jeżeli chodzi o urządzenia do lakierni, jesteście dystrybutorem firmy Euroimpianti. Jakie korzyści przemawiają za stosowaniem tych rozwiązań?

  - Euroimpianti jest bardzo dynamicznie rozwijającą się firmą. Bardzo dużą wagę kładzie na mobilność, czas reakcji, dostępność części zamiennych oraz wsparcie techniczne. Rozwiązania oferowane przez Euroimpianti cechuje niespotykana u konkurencji uniwersalność oparta na modułowym systemie budowy lakierni. Fakt ten daje nam pewność i spokój, że nasi klienci otrzymują produkt optymalnie dopasowany do potrzeb - lakiernię, którą w każdej chwili można przebudować, przekonfigurować i zmodyfikować.

  Tagi: EcoLine,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...