• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 6(62)/2009

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  KALENDARZ

  WYDARZENIA

  ponad rok temu  01.11.2009, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Branża przemysłowa w centrum targowym EXPO SILESIA

  Za nami jedno z ważniejszych spotkań branży przemysłowej. Od 20 do 22 października na terenach wystawienniczych Expo Silesia trwały trzy imprezy targowe: Międzynarodowe Targi Metali i Stali STEELMET, Targi Eksploatacji Maszyn i Urządzeń Spawalniczych Silesia WELDING i wreszcie Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń Powierzchni SURFPROTECT.

  Targi zgromadziły ponad 100 wystawców i blisko 3400 branżowych specjalistów. Swoje stoiska przygotowały firmy z: Polski, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Czech, Niemiec, Białorusi i Ukrainy. Imprezie patronowała Polska Izba Konstrukcji Stalowych. Generalnie i miejsce, i organizacja targów cieszyły zainteresowanych. W trakcie branżowych spotkań żądni wysoko specjalistycznej wiedzy mogli uczestniczyć aż w kilkudziesięciu konferencjach, prelekcjach i prezentacjach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się np. międzynarodowa konferencja „Rynek stali w Europie Środkowo-Wschodniej”. Podczas tegorocznej edycji targów SURFPROTECT odbyło się też seminarium zorganizowane przez Politechnikę Śląską „Technologie powierzchni w ochronie przed korozją elementów konstrukcji, maszyn i urządzeń”. Z kolei Instytut Mechaniki Precyzyjnej, który od samego początku patronuje sosnowieckiej wystawie, zorganizował seminarium „Ochrona przed korozją aluminium w budownictwie i budowie maszyn”. Ostatniego dnia targów odbyła się konferencja pod patronatem firmy Unison Polska „Nowoczesne metody zabezpieczeń chemoodpornych za pomocą wykładzin i powłok z tworzyw sztucznych”. W trakcie konferencji metody badania przyczepności powłok chemoodpornych za pomocą mikroskopu akustycznego przedstawił Jan Bonarski z Polskiej Akademii Nauk. Z kolei koncepcję napylania takich powłok zaprezentował Niels Melgaard Christensen z duńskiej firmy ACCOAT, a dobór i zastosowania tworzyw sztucznych - Georg Buche ze szwajcarskiej firmy SYMALIT AG. W tym roku targi SUFPROTECT wzbogacił też Salon Farb i Lakierów. Podczas wystawy można było zobaczyć nie tylko maszyny i urządzenia, ale także zapoznać się z technologią nanoszenia powłok: galwanicznych, polimerowych czy też odpornych na ścieranie.

  780104.jpg

  Na imprezie swoje stoisko miało też „Lakiernictwo Przemysłowe”.

  Nagrodzeni

  W ramach targów Silesia WELDING i SURFPROTECT nagrodzono medalami

  i wyróżnieniami produkty kilku wystawców. W kategorii produkt/usługa targów SURFPROTECT przyznano trzy medale Expo Silesia: ZINGAMETALL POLAND S.C. za ZINGA za preparat (system) antykorozyjny do cynkowania na zimno; Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o. za grupę nowej generacji środków antykorozyjnych zawierających lotne inhibitory korozji o nazwie ANTICORIT VCI; Instytut Mechaniki Precyzyjnej za technologię precyzyjnego gazowego azotowania antykorozyjnego. W tej samej kategorii wyróżnienia przyznano firmom: Elektro-Chem Henryk Szawelski za farbę antykorozyjną jednoskładnikową „Brantho-Korrux 3 in 1” produkcji Branth-Chemie A.V. Branth (Niemcy); Unison Sp. z o.o. za wykładziny chemoodporne z tworzyw sztucznych przeznaczone do zabezpieczania przed agresją chemiczną zbiorników, aparatów i rurociągów; Scandrill Polska S.C. za SCANPOL®KOAGULANTY.

  780103.jpg

  Grono nagrodzonych w ramach targów Silesia WELDING i SURFPROTECT.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...