• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 4(96)/2015

  Wydarzenia i relacje

  Antykorozja

  Galwanotechnika

  Wydarzenia

  KALENDARZ

  WYDARZENIA

  ponad rok temu  01.07.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3
  Po raz dwudziesty odbyło się seminarium organizowane przez firmę Chemetall Polska, dostawcę chemii do procesów lakierowania przemysłowego. Zakres i forma prezentacji, doskonała atmosfera oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z ludźmi z branży - to mocne atuty tych spotkań.

  Doroczne sympozjum Chemetall Polska - nie tylko o technologiach chemicznej obróbki powierzchni  Tradycyjne seminarium Chemetall, jakie odbyło się Jachrance pod Warszawą, zgromadziło w tym roku 135 osób z 55 firm z całej Polski, które reprezentowały różne gałęzie przemysłu. Forma spotkań raz na dwa lata pozwala na prezentację najnowszych osiągnięć zarówno w zakresie chemii, jak i farb oraz urządzeń do przygotowania powierzchni i malowania. Jak podkreślają organizatorzy, bardzo dużo uwagi poświęcają merytorycznej stronie wykładów prezentujących technologie Chemetall. - I tą samą zasadą kierujemy się zapraszając gości z firm zewnętrznych oraz ekspertów z branży do wygłoszenia swoich wykładów i prezentacji - mówi Marek Budziszewski, dyrektor sprzedaży Chemetall Polska.

  Doceniają to uczestnicy, którzy chętnie przyjeżdżają na te seminaria. - Byłam na wielu spotkaniach organizowanych przez firmę Chemetall - mówi Barbara Kowalska-Iwanow z firmy Lakgal. - Wszystkie były profesjonalnie przygotowane. Tematy poruszane w trakcie wykładów pozwalały na poznanie nowych technologii i zdobycie wiedzy na temat procesów przygotowania powierzchni pod powłoki lakiernicze i stosowanych w innych pokrewnych dziedzinach przemysłu. Na sympozjach Chemetall spotykają się ludzie z branży. Tutaj można wymienić poglądy na temat problemów technologicznych i pochwalić się swoimi osiągnięciami. Na tegorocznym spotkaniu mnie najbardziej zainteresował temat związany z wykorzystaniem funduszy unijnych na rozwój technologii i szeroko pojętą ochroną środowiska.


  1610najnowsze_001.jpg

  1610najnowsze_002.jpg

  1610najnowsze_003.jpg


  Albemarle - nowy właściciel Chemetall

  Na początku stycznia tego roku nastąpiła zamiana właściciela firmy Chemetall. Obecnie jest nią amerykańska grupa Albemarle. To wiodąca firma w zakresie chemii specjalistycznej, zajmująca czołowe pozycje na rynkach na całym świecie. Rozwija, wytwarza i sprzedaje preparaty zaawansowane technologicznie, takie jak: lit, związki litu, brom i pochodne bromu, katalizatory i technologie powierzchni. Siedziba firmy jest w Baton Rouge, Louisiana/USA. Zatrudnienie to około 6900 osób. Obsługuje klientów w około 100 państwach.


  1610najnowsze_004.jpg

  1610najnowsze_005.jpg

  1610najnowsze_006.jpg


  Z prelekcji prezentowanych przez Doradców Technicznych Chemetall można było dowiedzieć się o najnowszych technologiach przygotowania powierzchni przed lakierowaniem, o produktach chemicznych dla przemysłu ogólnego, lotniczego oraz samochodowego, o neutralnym trawieniu, czy obróbce aluminium. To tematy, na które często odpowiedzi szukają osoby z branży lakierniczej. Do tego potrzeba wieloletniego doświadczenia, szerokiej wiedzy i wyczucia technologicznego, czego nie brakuje Doradcom Technicznym z firmy Chemetall, a o czym można było przekonać się właśnie podczas wykładów.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...