• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 1(93)/2015

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  Lakiernictwo Proszkowe

  Kolorymetria

  Lakiernictwo Ciekłe

  KALENDARZ

  WYDARZENIA

  ponad rok temu  01.01.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Axalta Coating Systems, globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, autorytet w dziedzinie kolorystyki dotyczącej pojazdów samochodowych i informacji o trendach kolorystycznych, po raz kolejny opublikowała Global Automotive 2014 Color Popularity Report (Światowy Raport Popularności Kolorów Pojazdów Samochodowych za rok 2014).

  Axalta opublikowała Globalny Raport Popularności Kolorów Pojazdów Samochodowych za rok 2014 i trendy na przyszłość


  Europa

  - Na europejskich drogach odnotowano największą liczbę pojazdów niebieskich, przy czym największe preferencje są dla odcieni jasnych i średnich

  - Znaczny wzrost liczby pojazdów w kolorze niebieskim został odnotowany w kategoriach pojazdów kompaktowych/sportowych oraz w segmencie MPV

  - Spadła popularność koloru srebrnego

  - Biel odnotowała spadek o 2 procent

  - Zieleń nie przyciąga zainteresowania kupujących, a jej popularność jest jedynie jednoprocentowa


  1530style_001.jpg


  1530style_002.jpg


  Raport ten, który od 1953 roku regularnie śledzi i informuje corocznie o regionalnych preferencjach kolorystycznych dotyczących samochodów, jest najobszerniejszy w całej branży motoryzacyjnej. Tegoroczny raport przedstawia Color Matrix - ocenę Axalta popularności kolorystycznej samochodów stosowaną w procesie przygotowywania przyszłej produkcji pojazdów.

  - Nasze dane z raportu popularności kolorów nie tylko pokazują, jakie kolory są preferowane przez konsumentów, ale - co najważniejsze, umożliwiają nam przewidywanie przyszłych trendów w tym zakresie - mówi David Fischer z Axalta. - Co roku projektanci pracujący dla naszych klientów - producentów samochodów, czerpią informacje z naszych zaawansowanych prognoz przy podejmowaniu ważnych decyzji związanych z wyborem kolorów do nowych pojazdów w produkcji z wyprzedzeniem dwóch do czterech lat.

  Tegoroczne prognozy, które obejmują perspektywę kilku lat w przód, biorą pod uwagę szereg typów kolorystycznych, które najprawdopodobniej wywierać będą wpływ na globalny rynek motoryzacyjny. Nadchodzące trendy kładą nacisk na cztery grupy kolorów: odcienie pastelowe, kolory ostre, wersje przytłumione, jak również ciemne odcienie. Gama kolorów obejmuje odcienie metaliczne drobno- lub gruboziarniste, kolory jednorodne, lakiery barwione, lakiery 3-warstowowe oraz odmiany perłowe. Zaawansowane technologie kolorystyczne opracowane przez globalne zespoły badawczo-rozwojowe Axalta nieustannie poszerzają paletę kombinacji stylów kolorystycznych.

  - Nasi specjaliści ds. kolorów tworzą receptury kolejnej generacji, aby spełniać wymagania stale zmieniającego się rynku - mówi Nancy Lockhart, Axalta Color Marketing Manager. - Naszym głównym zamierzeniem jest kontynuowanie współpracy z klientami w celu dostarczania najlepszych lakierów, wiążąc nasze przewidywania dotyczące przyszłych trendów z wiedzą producentów w zakresie ich klientów i rynków. Celem, do którego dążymy, jest uzyskanie ciągle ewoluującej palety kolorystycznej dla projektantów z rynku motoryzacyjnego.

  Światowe dane kolorystyczne wykazują, że już czwarty rok z rzędu, przy udziale 29-procentowym biel pozostaje najpopularniejszym odcieniem na pojazdach samochodowych, podczas gdy kolory takie, jak czerwień, błękit i żółty zaczynają powoli powracać, odnotowując wzrost o 1 procent. Czerń, z udziałem 19 procent, nadal utrzymuje silną pozycję na rynku, lecz odnotowała spadek o jeden procent w porównaniu do zeszłego roku.


  Axalta Coating Systems  Tagi: Axalta,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...