• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 5(133)/2021

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia i relacje

  ponad rok temu  18.10.2021, ~ Administrator   

  W nowym trendbooku Clariant zaprezentował 28 odcieni lakierów samochodowych podzielonych na cztery kategorie.

  W nowym trendbooku Clariant zaprezentował 28 odcieni lakierów samochodowych podzielonych na cztery kategorie.

  Clariant przedstawia trendy lakiernicze na kolejne lata

  Firma Clariant, jeden z najbardziej znanych producentów pigmentów na świecie, oprócz prezentacji najmodniejszych odcieni lakierów samochodowych na lata 2021–2025, udostępniła także aplikację, która umożliwia ich wizualizację na wybranym typie pojazdu.

  Elektromobilność i systemy autonomiczne zmieniają oblicze rynku samochodowego, w tym także segmentu lakierów dla motoryzacji – dowodzi w swoim najnowszym trendbooku firma Clariant. I jako przykład przytacza czerń węglową – pigment, który niemal całkowicie pochłania promieniowanie podczerwone, a tym samym sprawia, że samochód staje się niewidoczny dla systemów wspomagających jazdę opartych na technologii Lidar. Stąd też Clariant w swoich produktach całkowicie zrezygnował ze stosowania czerni węglowej, zastępując ją m.in. płatkami aluminium, które, podobnie jak czarny pigment, skutecznie zwiększają krycie w przypadku jasnych lakierów, a także pigmentami organicznymi pozwalającymi uzyskać głęboką czerń odbijającą promieniowanie IR.
  Między innymi ten właśnie kolor znajdziemy na stronach najnowszego trendbooka, w towarzystwie 27 innych odcieni podzielonych na cztery kategorie: „Codzienny powrót do pracy”, „Kultura oparta na wartościach”, „Szybcy i ciekawi” oraz „Tęczowy most”. Pierwsza obejmuje cztery stonowane, aczkolwiek nie do końca klasyczne barwy, które – zastosowane na samochodach służbowych – sprawią, że zyskają one oryginalny, pozytywny charakter. Kolejna obejmuje osiem klasycznych odcieni dedykowanych ludziom, którzy cenią sobie uniwersalne wartości i szerokie horyzonty myślowe i nie chcą być ani ostentacyjni, ani nadto ofensywni. 
  Dwie ostatnie palety są przeciwieństwem dwóch pierwszych: „Szybcy i ciekawi” to propozycja dla ludzi ciekawych świata, pewnych siebie podróżników, dla których kolor samochodu ma także znaczenie symboliczne – wyraża ich otwartość i światopogląd.  „Tęczowy most” stworzony z myślą o najmłodszym pokoleniu – młodych gniewnych, którzy poszukują własnego sensu życia, odrzucają utarte schematy i klasyczne wartości, a kolor pojazdu traktują jak manifestację obywatelskiego nieposłuszeństwa.

  W tym roku, oprócz klasycznego trendbooka, Clariant przygotował także jego wariant wirtualny w formie aplikacji webowej, w której po podaniu podstawowych danych możemy tworzyć swoje własne wizualizacje poszczególnych kolorów. Do wyboru mamy 10 typów nadwozi oraz 5 rodzajów oświetlenia. Dzięki możliwości obracania pojazdu możemy przyjrzeć się danemu odcieniowi pod różnymi kątami, zaś wybrane kolory zapisać w formie broszury i wydrukować. Aplikacja dostępna jest na stronie: www.clariant-virtualshowroom.com.


  Dzięki aplikacji webowej użytkownicy mogą obejrzeć każdy odcień na wybranym typie nadwozia i w określonych warunkach oświetleniowych, a gotowy projekt zapisać i wydrukować.

  Redakcja
  redakcja@lakiernictwo.net

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...