• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  Motoryzacja

  ponad rok temu  14.06.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 1 minuta

  Jesienią 18-19 listopada w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja dotycząca bezpieczeństwa pasażerów autobusów, mikrobusów i tramwajów „Bezpieczny Pojazd – Bezpieczny Pasażer”. Organizatorzy, poza szerzeniem wiedzy i promowaniem dobrych praktyk, wprowadzają dodatkowy, bardzo konkretny cel konferencji – zero śmiertelnych ofiar w transporcie publicznym Unii Europejskiej do 2030 r. Oznacza to zaangażowanie jej uczestników w działania również po zakończeniu sesji.

  Jest to wyjątkowe na skalę europejską spotkanie praktyków z ekspertami, w którym bierze udział wielu wybitnych specjalistów z całej Europy. Wysoką rangę konferencji potwierdzają światowe premiery nowych rozwiązań, jakie miały miejsce podczas poprzedniej sesji. A co z tym wspólnego mają farby i lakiery? Pamiętajmy, że jakość powłok też może mieć istotne znaczenie dla bezpieczeństwa podróżnych. Pierwszym z brzegu przykładem potwierdzającym wagę powłok lakierniczych może być ich niepalność i niedopuszczanie do wydzielania jakichkolwiek toksyn w razie pożaru lub zwarcia elektrycznego. Istotna też może być np. chropowatość lakierowanej podłogi, przejść, siedzeń, aby nie dopuszczać do pośliźnięć i upadków. Ważna jest kolorystyka, połysk, widoczność, zarówno w ciemności i w jaskrawym świetle, elementów wyposażenia wnętrza, aby były one zauważalne podczas nagłych zdarzeń. Takich przykładów można zapewne mnożyć, więc zachęcamy do udziału w konferencji.

  Jest to jedyna tego typu konferencja w Europie, więc jeśli ma ona miejsce w naszym kraju, to szczególnie warto z takiej okazji skorzystać. Więcej informacji oraz program można znaleźć na stronie www.safetypassengers.com.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...