• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 4(132)/2021

  Wydarzenia i relacje

  ponad rok temu  24.08.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  DREMA 2021 – najważniejsze spotkanie branży drzewnej i meblarskiej

  Połowa września to tradycyjny już termin najbardziej wyczekiwanego wydarzenia w branży drzewnej i meblarskiej w Polsce i jednocześnie najlepszego miejsca do zakontraktowania komponentów i materiałów oraz zakupu maszyn i narzędzi do prowadzonej produkcji mebli.  Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w Poznaniu w dniach 14–17 września 2021. 

  Ubiegłoroczna edycja targów DREMA spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Zdobyte wówczas doświadczenia, niesłabnące zainteresowanie udziałem w targach, zachęta ze strony delegatów krajowych federacji EUMABOIS oraz wymierne korzyści, jakie w obecnych czasach przynosi udział w targach, sprawiły, że i w tym roku Grupa MTP wraz z partnerami i wystawcami przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia branży drzewnej i meblarskiej.
  Kluczowe organizacje i stowarzyszenia branżowe, izby gospodarcze oraz wystawcy wspólnie z organizatorami targów DREMA stają na wysokości zadania, aby mimo wyjątkowej sytuacji zadbać o wysoki poziom merytoryczny wydarzeń, przedstawić kompleksową ofertę dla przemysłu drzewnego i meblarskiego – od surowców, materiałów i  komponentów do prekursorskich rozwiązań do produkcji mebli oraz zapewnić przestrzeń do owocnych spotkań biznesowych. 

  VI Ogólnopolski Kongres Meblarski, organizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli, dotyczyć będzie zmian w zachowaniach konsumentów kupujących meble, konkurencyjności polskiej branży meblarskiej, a także rozwoju personalnego pracowników branży. 
  Trzeciemu już Spotkaniu Kobiet Branży Meblarskiej towarzyszy hasło „Marka własna kluczem do sukcesu”. O wartości spotkania mówi rosnąca z roku na rok liczba zainteresowanych nim uczestniczek. Jedną z niewielu okazji, aby spotkać się i porozmawiać z ekspertami z różnych dziedzin związanych z obróbką i przetwórstwem drewna, zapoznać się z ofertą edukacji zawodowej, dokonać zakupu literatury fachowej czy specjalistycznych narzędzi do ręcznej obróbki drewna, a także zasięgnąć wiedzy o certyfikacji drewna będzie Strefa Wiedzy i Warsztatów organizowana przez portal Drewno.pl. Na zwiedzających czeka również wyjątkowe wydarzenie: „Magia Drewna – Spotkanie Twórców”. Wezmą w nim udział pasjonaci zajmujący się obróbką drewna, znani publiczności głównie za sprawą mediów społecznościowych, w których dzielą się swoją twórczością i wiedzą. Przez wszystkie targowe dni odbywać się będą pokazy i prezentacje pracy z wykorzystaniem narzędzi ręcznych i elektronarzędzi, ostrzenie narzędzi, prace stolarskie dla profesjonalistów i amatorów, rzeźbienie w drewnie. Nie zabraknie też specjalnych stref pokazowych: DREMA Dzieciom, DREMA Tools, DREMA Hobby, DREMA Design, Innowacyjna Kuchnia, Tapicernia 4.0. Przyciągające co roku uwagę zwiedzających, Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ odbędą się już po raz dwudziesty! Przez wszystkie dni targów będzie można podziwiać prace młodzieży zgłoszone do konkursu „Wyczarowane z Drewna” oraz unikatowe rowery z drewna, które powstały w ramach konkursu „Zbuduj rower z drewna”, organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
  Na wszystkich imprezach organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich obowiązują aktualne wytyczne i zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz władz państwowych, eventy zdobyły również znak „Bezpieczne targi” i odbywają się zgodnie z wytycznymi Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Podobnie jak w ubiegłym roku udział w targach DREMA będzie wiązał się m.in. z bezdotykowym pomiarem temperatury z użyciem kamer termowizyjnych, wypełnieniem ankiety epidemiologicznej, dezynfekcją dłoni czy koniecznością zasłaniania ust i nosa. Osoby, u których zaobserwowane zostaną jakiekolwiek oznaki zakażenia, nie będą miały wstępu na teren targów. W układzie przestrzeni wystawienniczych uwzględnione zostaną odpowiednio szerokie ciągi komunikacyjne pomiędzy stoiskami. 
  Najbardziej aktualne informacje dotyczące bezpieczeństwa wystawców i zwiedzających publikowane są na stronie www.drema.pl. Bilety na targi DREMA dostępne są wyłącznie online na platformie ToBilet.pl, na której czekają również bezpłatne karnety dla osób zawodowo związanych z branżą drzewną/meblarską. 

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 4(132)/2021

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne