• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Wydarzenia i relacje

    Wydarzenia i relacje

    Procesy Wspomagające

    ponad rok temu  01.12.2020, ~ Administrator,   Czas czytania 5

    Strona 2 z 2

    Odpowiednio zaprogramowane roboty mogą dzielić się wyciągniętymi wnioskami z maszynami, pracującymi na bliźniaczych stanowiskach. Mateusz Amroziński wspomniał także, że istnieją w asortymencie Fanuc takie rozwiązania software, które pozwalają wymieniać się informacjami całemu zespołowi maszyn i urządzeń pracujących w zakładzie. Zaangażowanie narzędzi opierających się na algorytmach sieci neuronowych pozwala na osiągnięcie zdumiewających wyników.

    Robert Jastrzębski, Sales Director, Europa Systems zwrócił uwagę, że w centrum zainteresowania przemysłu 4.0 jest klient końcowy i to on faktycznie będzie decydował o realizacji całego procesu – stąd potrzeba customizacji, która generuje inne wymagania wobec sprzętu w zakładzie – Szczególnie to widać w branży automotive, w której samochody już coraz rzadziej produkowane są w seriach. Każde auto wjeżdża w odpowiednie gniazdo produkcyjne i tam wstawiany jest wybrany kolor dachu –

    zauważa Robert Jastrzębski. - Tutaj widać wymóg dużej elastyczności. W tym obszarze adresujemy działanie naszego kolaboracyjnego paletyzera, tj. w pełni mobilny cobot, którego możemy przenosić z linii na linię (red. produkcyjną), jako kompaktowy system do paletyzacji dostosowany do instalacji w nisko wymagającym środowisku.

    Wśród barier niska świadomość technologiczna

    Eksperci zgodzili się, że wśród głównych barier rozwoju przedsiębiorstw w kierunku 4.0 można wymienić niską świadomość, tj. brak wiedzy na temat dostępnych możliwości i technologii oraz niesłuszne przekonanie o wysokim progu inwestycji. – Myślę, że wyzwań przed polskimi przedsiębiorcami jest jeszcze sporo, poza dostosowaniem infrastruktury IT, przede wszystkim otwartość, świadomość i chęć takich inwestycji. Na szczęście już coraz częściej można spotkać roboty w zakładach, co jeszcze 10 lat temu było rzadkością – powiedział Dyrektor Sprzedaży w Europa Systems.

    Dyskusję podsumował Mateusz Amroziński, mówiąc, że przyszłość technologii opartych na AI widzi w jasnych barwach – Tak samo jak nie korzystamy z liczydła, tylko kalkulatora i komputera, tak samo w przypadku sztucznej inteligencji, korzystamy z tego, co człowiek wymyślił najlepszego w kontekście automatyzacji i robotyzacji. Uważam, że przyszłość rysuje się bardzo ciekawie, co widać po dynamice rozwoju narzędzi, które się teraz buduje.

    To jednak nie wszystkie ciekawe wypowiedzi, które padły podczas trzeciego odcinka ITM_talks. Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o sztucznej inteligencji w przemyśle zachęcamy do obejrzenia nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=DDetvc7gnxU&feature=youtu.be

    Spotkania z serii ITM_talks stanowią zapowiedź nadchodzących targów ITM Industry Europe oraz Modernlog, które odbędą się na terenie MTP w terminie 31.08-3.09.2021 r. Wydarzeniom będą towarzyszyły branżowe konferencje w tym pionierski projekt promujący rozwój przemysłu 4.0 Kongres Industry NEXT. The New Reality oraz II edycja Konferencji Smart Warehouse.

    Więcej na www.itm-europe.pl.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...