• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  ponad rok temu  07.09.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

  Strona 3 z 5

  - Dla nas ograniczeniem jest tylko fantazja. Nasza oferta trafia do firm produkcyjnych, gdzie przezbrojenie maszyny , zaplanowanie całego procesu produkcyjnego jest dość kosztowne i ciężkie do zrealizowania. Rozwiązania Beckhoff przyspieszają te procesy i generują duże oszczędności dla przedsiębiorstw. Będąc na targach trafiamy do stref produkcyjnych, do końcowego klienta, ale też do integratorów. Jesteśmy w przemyśle 4.0 już od kilku lat. Rynek w Polsce dopiero dojrzewa do tych rozwiązań, które my od dawna możemy zaoferować. Jesteśmy parę lat do przodu – deklarował Piotr Łuczak z firmy Beckhoff.

  O tym, że fabryka „smart” to fabryka w 100% zautomatyzowana - przekonywali także Adam Kosmala i Krzysztof Wawrowski z firmy Lenze.

  - Mało ludzi, dużo komputerów, sztuczna inteligencja, intuicyjna obsługa. Innowacyjne rozwiązania Lenze prowadzą do jak najmniejszego zaangażowania człowieka w proces produkcji. Klienci na targach najbardziej interesują się rozwiązaniami chmurowymi i aplikacją Lenze FAST. Dzięki niej można osiągnąć modularyzację funkcji maszynowych i standaryzacji interfejsów, co w efekcie zmniejsza czas, koszty i stopień komplikacji inżynierii oprogramowania –dowodzili eksperci Lenze.

  O pełnej automatyce - jako podstawie każdej inteligentnie zarządzanej fabryki wspomniał również Emil Piotrowski z Thorlux Lighting: - Widzimy ogromną szansę w automatyce i rozwoju systemów oświetleniowych. Jesteśmy jedyną firmą na targach ITM oferującą rozwiązania smart w kontekście oświetlenia, które nie ograniczają się tylko do podstawowych funkcji. Pozwalają na monitorowanie każdej oprawy pod kątem zużycia energii, przestrzeni czy wytworzonego CO2. Działamy na rynku już 86 lat, staramy się więc także wykorzystując tę wiedzę i doświadczenie edukować firmy jak powinno wyglądać „smart lighting”.

  Strefa Smart Factory to także przestrzeń dla startupów mogących zrewolucjonizować pracę przedsiębiorstw produkcyjnych. Taką nowością, która cieszyła się sporym zainteresowaniem na targach ITM były roboty kroczące Mab Robotics. - Mogą być one wykorzystane m.in. do patrolowania, inspekcji trudnodostępnych miejsc, w zróżnicowanym terenie. Tam gdzie człowiek nie mógłby wejść lub byłoby to dla niego uciążliwe. To rozwiązanie może być przydatne każdemu przedsiębiorstwu zainteresowanemu monitoringiem instalacji podziemnej – zapewniał Łukasz Antczak z MAB ROBOTICS.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...