• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  ponad rok temu  07.09.2021, ~ Administrator,   Czas czytania 8 minut

  Strona 1 z 5

  Na to wydarzenie branża przemysłowa musiała czekać ponad dwa lata. Zmienił się termin i okoliczności. Nie zmieniło się jedno. Niebywała energia bezpośrednich relacji. Gwar biznesowych rozmów i dźwięk pracujących maszyn powróciły na hale MTP wraz z czterodniowymi targami ITM Industry Europe. Tłumy zwiedzających, zadowoleni wystawcy – tak można podsumować sukces minionej edycji wydarzenia. Zapowiedziano już datę przyszłorocznych targów ITM.

  - To były emocjonujące cztery dni! Z impetem otworzyliśmy sezon spotkań dla przemysłu. Cieszymy się tak liczną frekwencją. Ta satysfakcja jest podwójna, ponieważ z rozmów z wystawcami wiemy, że tegoroczni zwiedzający to byli profesjonaliści, którzy dokładnie wiedzieli czego szukają i w jakim celu przyjechali na targi. Na tym skorzystali wystawcy. Już docierają do nas sygnały o sfinalizowanych na targach kontraktach lub wielu dobrze rokujących relacjach biznesowych, do których pewnie by nie doszło gdyby nie targi ITM. Dlatego z jeszcze większą energią zaczynamy już pracować nad kolejną edycją – mówi Anna Lemańska-Kramer, dyrektor targów ITM INDUSTRY EUROPE.

  Ponad 340 wystawców z Polski i z zagranicy pokazało swoją ofertę podczas tegorocznej edycji targów ITM INDUSTRY EUROPE i towarzyszących im: Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, 3D SOLUTIONS – Targów Druku i Skanu 3D, Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewniczego FOCAST. Wydarzenie trwało od 31 sierpnia do 3 września. W tym roku firmy mogły zaprezentować się tradycyjnie, aranżując swoje stoisko w hali targowej lub spróbować nowego narzędzia - internetowej platformy spotkań.

  - Z platformy skorzystało ponad tysiąc osób, które aktywnie uczestniczyły w spotkaniach i w konferencjach online. To pokazuje potencjał tego rozwiązania – zauważa Barbara Kamińska, koordynator internetowej platformy spotkań.

  Sukces Kongresu Industry Next

  Pionierskim projektem Grupy MTP na ITM Industry Europe był w tym roku także dwudniowy Kongres Industry Next - wiodący punkt programu tej edycji targów. To tutaj wskazywano najważniejsze trendy transformacji technologicznej firm. Wśród prelegentów nie zabrakło liderów innowacji takich jak: Microsoft Polska, ABB, Fanuc Polska, Siemens, Northvolt Poland czy Polpharma. W dyskusji wzięli udział również: Olga Ewa Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, pełnomocnik Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Tadeusz Kościński, minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

  Zaproszeni goście zgodnie przyznawali, że dzisiaj dobrze zorganizowane, nowoczesne fabryki nie mogą obyć się bez rozwiązań cyfrowych ale najważniejszym czynnikiem transformacji są ludzie i odpowiednia edukacja. Od czego zacząć i jak skutecznie wykorzystać najnowsze rozwiązania technologiczne? Na to pytanie odnosząc się do transformacji cyfrowej przedsiębiorstw produkcyjnych odpowiadali w drugim dniu Kongresu eksperci zaproszeni na Warsztaty Industry Next, wsparte merytorycznie przez Poznański Park Naukowo-Technologiczny oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo – Sieciowe.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...