• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.08 - 30.09 Julian

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  3 miesiące temu  04.06.2021, ~ Administrator   

  Strona 1 z 2

  Dynamiczny rozwój branży logistycznej przyczynia się do rosnącego zainteresowania automatyzacją i robotyzacją magazynów. Jak jednak logistycy podchodzą do innowacji? Które procesy intralogistyczne łatwo poddają się automatyzacji? W jaki sposób roboty mogą wesprzeć logistykę? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci z Politechniki Poznańskiej, firmy WObit i Łukasiewicz-Instytutu Logistyki i Magazynowania podczas 5. odcinka ITM_talks już 8 czerwca 2021 o godz. 11.00.

  Nie słabną pozytywne prognozy dla branży logistycznej. Odnotowany boom w e-commerce wygenerował niespotykane wcześniej zapotrzebowanie na specjalistyczne usługi logistyczne, w tym zupełnie inaczej rozumiane zarządzanie magazynem czy trudniejszą niż dotychczas obsługę zwrotów. W ostatnim roku rozwinęła się także usługa fulfillment, Polska została ogłoszona najbardziej atrakcyjnym rynkiem magazynowym w Europie i znalazła się na czele krajów z największą liczbą skrytek na paczki. Nie tylko jednak rozwój e-commerce wpłynął na obecny wygląd branży. Zerwane poprzez pandemię łańcuchy dostaw, problemy z kadrą pracowniczą czy coraz większy nacisk konsumentów na proekologiczne działania sprawiają, że logistycy mają dzisiaj pełne ręce roboty. Czy to zatem dobry czas na inwestycje w innowacyjne rozwiązania? Z najnowszych badań wynika, że jak najbardziej. Aż trzy na cztery organizacje wskazują automatyzację i robotyzację w magazynach, rozwiązania z obszaru big data analytics i autonomiczne wózki AGV jako przyszłość branży, a 60% firm logistycznych planuje duże inwestycje jeszcze w tym roku.

  Które rozwiązania łatwo poddają się automatyzacji, a które dużo trudniej? Czy roboty „wyjdą z klatek”? Jak automatyzować i robotyzować magazyny w taki sposób, aby ta kosztowna inwestycja przyniosła oczekiwany efekt? Tego będzie można dowiedzieć się 8 czerwca 2021 o godz. 11:00 podczas ITM_talks 5. Rejestracja na to spotkanie trwa pod adresem: https://talks.itm-europe.pl/

  W dyskusji wezmą udział:

  • Przemysław Degórski, dyrektor Rozwoju, WObit
  • Wiktor Żuchowski, starszy specjalista ds. Rozwoju Logistyki, Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania
  • prof. dr hab. inż. Paweł Pawlewski, Wydział Inżynierii Zarządzania, Instytut Logistyki, Politechnika Poznańska

  Spotkanie poprowadzi Krzysztof Walas, adiunkt z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej, Wydziału Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki Politechniki Poznańskiej.

  – Kolejne spotkanie z cyklu ITM_talks będzie poświęcone najnowszym rozwiązaniom w logistyce i intralogistyce. Jest to branża, która rozwija się w bardzo dynamicznym tempie, nie zabraknie nam więc tematów do rozmowy z ekspertami podczas ITM_talks, jak i w trakcie zbliżających się targów Modernlog – komentuje Hanna Zdrojewska, dyrektor Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog.

  Choć tematem spotkania będzie logistyka i innowacje w magazynach, to przedstawione one zostaną, zgodnie z założeniami cyklu ITM_talks, z perspektywy koncepcji przemysłu 4.0. Tym samym nie zabraknie także pytań o bliźniaki cyfrowe w kontekście logistyki czy wygląd magazynu przyszłości.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony