• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 2(94)/2015

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia

  KALENDARZ

  WYDARZENIA

  ponad rok temu  01.03.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 2 minuty

  Wagner-Service już ćwierć wieku na polskim rynku. W tym roku P.U.T. Wagner-Service świętuje swoje 25-lecie. Jubileusz szczególnie ważny, biorąc pod uwagę nieustanny rozwój spółki. Najlepszy na to dowód to liczba pracowników, która na przestrzeni czasu zwiększyła się 10-krotnie, z 5 do ponad 50 osób. Ukoronowaniem wieloletniej pracy i potwierdzeniem pozycji polskiego przedstawicielstwa jest złoty certyfikat w uznaniu wyników sprzedaży przyznany w 2014 roku przez J. Wagner GmbH.


  1547firma_001.jpg

  Wiceprezydent J. Wagner GmbH Hubert Riek (po prawej) podziękował założycielowi firmy Piotrowi Wilczkowi za wieloletnią współpracę.


  Trochę historii

  1 lipca 1990 roku firma zaczęła swoją działalność jako pierwsze w Polsce przedstawicielstwo niemieckiego producenta, początkowo obsługując jedynie serwis i sprzedaż urządzeń z segmentu "Standard", obejmującego lakierowanie na mokro w przemyśle oraz budownictwie. Już dwa lata później zakres działalności został poszerzony o segment "Systems", czyli urządzenia do malowania proszkowego. W 1996 roku ofertę uzupełniono o segment "Consumer", obejmujący pistolety natryskowe dla majsterkowiczów. Rok później spółka zyskała status wyłącznego przedstawiciela w Polsce J. Wagner GmbH obejmując wszystkie dywizje, czyli:

  - Industrial Solutions - obejmuje wysoko zaawansowane technologicznie systemy i komponenty oraz automatyczne linie lakiernicze ciekłe i proszkowe;

  - Decorative Finishing - obejmujący dwa działy, Contractor - urządzenia dla budownictwa oraz Consumer urządzenia dla majsterkowiczów sprzedawane w sieciach DIY.

  W 2003 roku nawiązano współpracę z Walther Pilot, której właścicielem jest J. Wagner GmbH.

  Od 2012 roku P.U.T. Wagner-Service posiada również dział systemów automatycznych, który powstał na bazie współpracy z firmą Fanuc Robotics.


  1547firma_002.jpg

  Projekt nowej siedziby.


  Uroczystość jubileuszu odbyła się 12 lutego w Hotelu Arsenal w Chorzowie. Uświetnił ją swoją obecnością wiceprezydent J. Wagner GmbH Hubert Riek, który osobiście podziękował założycielowi firmy Piotrowi Wilczkowi za wieloletnią współpracę i pogratulował sukcesów. Aktualnie P.U.T. Wagner-Service zajmuje się nie tylko sprzedażą i serwisem pistoletów natryskowych do majsterkowania, agregatów dla budowlanki oraz urządzeniami do lakierowania ciekłego i proszkowego, ale także wyposażaniem linii lakierniczych z wykorzystaniem malowania na mokro oraz proszkowego. Firma odpowiada również za zorganizowanie projektu, inżyniering i montaż, a także zabezpiecza serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.


  1547firma_003.jpg

  Pamiątkowe jubileuszowe zdjęcie pracowników firmy P.U.T.


  Wagner-Service.W ostatnich latach rozwój firmy przyspieszył tak bardzo, że mimo iż cztery lata temu wybudowano nową siedzibę firmy, w 2014 roku zakupiono kolejną działkę o powierzchni 3200 mkw. i rozpoczęto etap przygotowawczy do budowy kolejnego budynku, w którym mieścić się będzie centrala firmy, dział handlowy, magazyn, sala montażowa oraz nowoczesna sala pokazowa, będąca jednocześnie laboratorium przemysłowym do przeprowadzania prób. Decyzja ta podyktowana jest ciągłym poszerzaniem zakresu działalności spółki oraz potrzebą wygospodarowania większej powierzchni przystosowanej do przeprowadzania prób.


  Redakcja

  Tagi: Wagner,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...