• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  15.10.2021, ~ Administrator   

  Firma Ecoline, która oferuje m.in. lakiery proszkowe dla przemysłu agriculture, a szczególnie dedykowane tej branży farby sieciujące w niskich temperaturach blooming-free, była sponsorem pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Orki Szkół Rolniczych.

  W czasie trwania konkursu sprawdzana była wiedza i umiejętności związane z technologią konstrukcji i eksploatacji maszyn, urządzeń rolniczych oraz bezpieczeństwem i higieną pracy w rolnictwie na podłożu teoretycznym i praktycznym, a także sprawdzenia umiejętności wykonywania orki siewnej zgodnie z zasadami. 

  To wyjątkowa okazja, by uczniowie z resortowych szkół sprawdzili się w najbardziej popularnej rolniczej konkurencji. Do konkursu zgłoszonych było 59 placówek. 

  Firma Ecoline, która zajmuje się m.in. projektowaniem i budową zaawansowanych technologicznie linii lakierniczych do malowania proszkowego oraz sprzedażą farb proszkowych, była sponsorem tego konkursu, dzięki czemu mogła zwrócić uwagę na problem związany z malowaniem proszkowym sprzętów rolniczych. Często na takiej powłoce pojawia się zjawisko tzw. bloomingu. To biała patyna lub mgiełka widoczna na powierzchni powłok malarskich. Jest ona wynikiem ubocznych reakcji żywic poliestrowych. 

  Blooming jest spowodowany jednym z powodów: 

  • niewystarczająca temperatura pieca,
  • powolne rozgrzewanie detalu, problem wspólny dla ciężkich elementów,
  • nieregularne rozgrzewanie spowodowane zmiennością grubości detali,
  • wydłużony czas rozgrzewania w niskich temperaturach (140°C-150°C).

  Problem dotyczy szczególnie branży rolniczej, dlatego Ecoline oferuje nowe serie zatwierdzonych przez Qualicoat sieciujących w niskich temperaturach farb blooming-free. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Farby proszkowe dedykowane przemysłowi rolnemu
  Farby proszkowe dedykowane przemysłowi rolnemu
  Farby proszkowe dedykowane przemysłowi rolnemu

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...