Szukaj

  Wydarzenia i relacje

  Wydarzenia i relacje

  KALENDARZ

  8 miesięcy temu  10.10.2018, ~ Administrator   

  Miejsce: Warszawa

  Data rozpoczęcia: 24.10.2018

  Data zakończenia: 24.10.2018

  Oznakowanie EU ECOLABEL jest oficjalnym i wiarygodnym znakiem Unii Europejskiej uznawanym we wszystkich państwach członkowskich oraz Islandii, Norwegii i Lichtensteinie. Kryteria Ecolabel dla farb i lakierów opisane w Decyzji Komisji (UE) 2018/666 promują produkty o niższym stopniu wpływu na środowisko w ciągu całego ich cyklu życia, o wysokiej jakości, dobrych właściwościach i długoterminowej trwałości, zawierające ograniczoną ilość substancji stwarzających zagrożenie i ograniczoną ilość lotnych związków organicznych.

  W dniu 02.05.2018 r. została opublikowania Decyzja Komisji (UE) 2018/666 z dnia 27 kwietnia 2018 r. w odniesieniu do okresu ważności ekologicznych kryteriów przyznawania oznakowania ekologicznego UE-Ecolabel farbom i lakierom wewnętrznym i zewnętrznym. Wymogi dotyczące oceny i weryfikacji zostały wydłużone i obowiązują do dnia 31 grudnia 2022 r.

  W związku z powyższym zapraszamy do udziału w konferencji organizowanej przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. w zakresie „Europejskie oznakowanie ekologiczne EU ECOLABEL dla farb i lakierów”, która odbędzie się w Warszawie, w dniu 24 października 2018 r. w godz. 10-16.  

  Informacje organizacyjne dotyczące konferencji, szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie https://rejestracja.pcbc.gov.pl. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 października 2018 r.

  Konferencja adresowana jest do przedstawicieli:

  • firm produkujących farby i lakiery (właścicieli, kierowników, pełnomocników, technologów)
  • dostawców komponentów/surowców
  • dystrybutorów/importerów/wytwórców
  • sieci handlowych produkujących pod marką własną
  • dyrektorów działu handlowego i marketingu odpowiadających za budowanie ekologicznego wizerunku firmy

  Celem konferencji jest:

  Dostarczenie informacji oraz przedstawienie korzyści wynikających z wprowadzania na rynek produktów przyjaznych dla środowiska (farby i lakiery), spełniających wysokie standardy jakościowe i zdrowotne zgodne z kryteriami EU Ecolabel. Uczestnicy poznają też zalety stosowania tego standardu ekologicznego w budowaniu przewagi konkurencyjnej na międzynarodowych rynkach.

  Oznakowanie ekologiczne ECOLABEL to oficjalne europejskie wyróżnienie funkcjonujące na rynku od 25 lat. Już ponad 54 tys. wyrobów i usług w Europie zostało wyróżnionych tym prestiżowym oznakowaniem. Obecnie w Polsce certyfikacją ECOLABEL objęto 37 podmiotów, co daje ponad 2600 wyrobów opatrzonych logiem EU ECOLABEL dostępnych na rynku.
   

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony