• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła
    Strona 1 z 3

    Spotkanie profesjonalistów lakierników z branży automotive


    Pierwsze spotkanie specjalistów obróbki powierzchni z branży motoryzacyjnej dowiodło, że konferencja "Chemia i Motoryzacja", jaka miała miejsce w Jeleniej Górze, trafiła w oczekiwania uczestników. Sympozjum, które odbyło się w kameralnej i przyjaznej atmosferze, będzie kontynuowane w przyszłym roku.



    1388chemia_001.jpg


    W październiku miała miejsce pierwsza konferencja "Chemia i Motoryzacja", która została niezwykle wysoko oceniona przez wszystkich uczestników za innowacyjne podeście do ustalenia tematyki konferencji oraz za sposób prezentowania poszczególnych zagadnień. Tematy prezentacji były wcześniej wybrane i uzgodnione z osobami najbardziej zainteresowanymi, czyli z przedstawicielami producentów. - W ten sposób mieli oni pewność, że będą przedstawiane rozwiązywania dotyczące ich problemów, a także będą omawiane zagadnienia oraz prezentowane nowości, które ich najbardziej interesują - zapewnia Marek Możdżyński z firmy MWM Engineering Group, która była organizatorem konferencji. - Do tych wymogów dostosowali się prelegenci, którzy w możliwie najbardziej przejrzysty i atrakcyjny sposób przedstawiali wyznaczone tematy. Ponadto, każdy z uczestników mógł zadawać dodatkowe pytania, również bardzo szczegółowe, podczas popołudniowych sesji "Pytań i Odpowiedzi".


    1388chemia_002.jpg


    Pozytywne opinie, jak np. "pierwszy raz mieliśmy okazję spotkać tylu specjalistów i tyle ważnych tematów było omawianych w jednym miejscu i o jednym czasie", czy "ciekawe było poznanie podejścia do tematów innych specjalistów oraz  ich rozwiązań, aby zrozumieć, że stanowimy cząstkę całego procesu", mobilizują do pracy nad następną edycją. Warto zaznaczyć, że prelegenci byli doskonale przygotowani do wystąpień, a tematyka dotyczyła: elektrostatyki (kiedy może przynieść wymierne korzyści, a kiedy jest tylko zbędnym wydatkiem); kabin lakierniczych dla przemysłu (najnowsze technologie, dostępne rozwiązania, obowiązujące wymagania i przepisy); oceny połączeń klejowych metodą ultradźwiękową; wpływu różnych czynników na odbiór koloru, metod jego pomiaru i jakości powłoki; trendów w lakierowaniu pojazdów użytkowych; najnowszych rozwiązań technologicznych i trendów w malowaniu proszkowym w przemyśle motoryzacyjnym; lakierowania tworzyw sztucznych; zasad bezpieczeństwa w lakierowaniu pojazdów użytkowych; przepisów REACH (nowe regulacje i co dalej z wymaganiami dotyczącymi emisji LZO); "miękkich" działań, które mogą zwielokrotnić efektywność zespołu.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...