• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 6(134)/2021

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia i relacje

  Lakiernictwo Proszkowe

  6 miesięcy temu  30.12.2021, ~ Administrator   

  Strona 1 z 5

  O nowoczesnych technologiach malowania proszkowego i nie tylko

  Trzecia edycja Forum Nowoczesnych Technologii Malowania, zorganizowana przez firmę Ecoline, już za nami. Trzy dni spotkań specjalistów malowania przemysłowego w pięknie położonym hotelu Arłamów w sercu Bieszczad minęły niczym chwila. To był czas poświęcony nie tylko na zdobycie i poszerzenie wiedzy, ale i okazja do wielu spotkań, rozmów i zabaw w mniej formalnej atmosferze. 

  Taki był zresztą cel tegorocznego forum – po przerwie spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi organizatorzy zadbali nie tylko o cykl merytorycznych wykładów, lecz program był tym razem tak ułożony, by była to również okazja do spotkań w mniej oficjalnej formule. Chętni mieli zatem czas na chwilę rozrywki, gdyż hotel Arłamów oferuje mnóstwo atrakcji. Zresztą nie tylko dodatkowe atrakcje miały umilić czas spotkań, ale i program, choć na wysokim poziomie merytorycznym, zawierał nie tylko same wykłady, lecz także panel dyskusyjny na podstawie case study prowadzony w niezwykle luźnej atmosferze przez… aktora Tomasza Karolaka. Trzeba przyznać, że w tej roli sprawdził się znakomicie! W jego wystąpienia wplecione były liczne anegdoty, które wywoływały uśmiech na twarzach publiczności, i która to co chwilę nagradzała prowadzącego burzą oklasków. 
  Konferencję otworzył prezes Ecoline Piotr Potocki, który przedstawił osiągnięcia, wdrożenia i plany firmy z zakresu projektowania automatycznych i ręcznych linii do malowania proszkowego realizowane na terenie Polski i Europy. Co ciekawe, w okresie trudnym dla polskiej gospodarki firma poradziła sobie doskonale i mogła się pochwalić swoimi osiągnięciami i wzrostem sprzedaży.
  W ramach forum można było posłuchać ciekawych prelekcji przedstawicieli zakładów związanych z przemysłem wyrobów lakierowych. Tematyka konferencji poświęcona była zagadnieniom związanym m.in. z: hermetyzacją procesów produkcji, ekologicznymi sposobami na oszczędność i najwyższą jakość lakiernictwa, niskotemperaturowymi technologiami stanowiącymi alternatywę dla fosforanowania podłoża w malowaniu jakościowym, metodami chemicznego przygotowania podłoża do malowania proszkowego, malowaniem proszkowym stali ocynkowanej zanurzeniowo, weryfikacją i oceną wad proszkowych powłok lakierowych, niskotemperaturowymi farbami proszkowymi.
  Dodatkowo uczestnicy wzięli udział w konkursie, w którym nagrodą główną był rower. Każdy mógł zgadnąć, ile gramów farby proszkowej zużyto na pomalowanie felgi, którą można było obejrzeć na sali. Najbliżej wyniku był Tomasz Goździk z firmy TOMBIG, a w nagrodę otrzymał właśnie ów rower w barwach Ecoline. 
  Goście mieli szansę na nawiązanie kontaktów, indywidualne rozmowy biznesowe oraz wymianę informacji. Atmosfera hotelu położonego u stóp Bieszczad sprzyjała nie tylko zdobywaniu wiedzy, ale i wypoczynkowi. Organizatorzy zadbali także o atrakcje artystyczne. Podczas kolacji biesiadnej w karczmie wystąpił magik, który zachwycił swoimi umiejętnościami. 
  – Serdecznie dziękuję uczestnikom za obecność w forum mimo wciąż mało sprzyjających okoliczności pandemicznych, prelegentom za zaangażowanie i dzielenie się swoją wiedzą z gośćmi, a wystawcom za współudział w tym wydarzeniu – podsumował Piotr Potocki, prezes firmy Ecoline.                                    

  GALERIA ZDJĘĆ

  Bieszczadzkie forum Ecoline
  Bieszczadzkie forum Ecoline
  Bieszczadzkie forum Ecoline
  Bieszczadzkie forum Ecoline
  Bieszczadzkie forum Ecoline
  Bieszczadzkie forum Ecoline
  Bieszczadzkie forum Ecoline
  Bieszczadzkie forum Ecoline
  Bieszczadzkie forum Ecoline
  Bieszczadzkie forum Ecoline
  Bieszczadzkie forum Ecoline
  Bieszczadzkie forum Ecoline

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 6(134)/2021

  Reklama
  C1 - prenumerata