Szukaj

  Wydarzenia i relacje

  Wydanie nr: 1(111)/2018

  Wydarzenia i relacje

  Motoryzacja

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  19.02.2018, ~ Administrator   

  65. Globalny Raport Popularności Kolorów Samochodów na rok 2017 firmy Axalta 

  Firma Axalta Coating Systems opublikowała raport dotyczący popularności kolorów na globalnym rynku motoryzacyjnym (Global Automotive 2017 Color Popularity Report). Raport potwierdza dominującą pozycję bieli (39 proc.). Drugie miejsce przypada czerni z udziałem 16-procentowym, a trzecie miejsce zajmują wspólnie szary i srebrny przy udziale 11-procentowym. 

  Najważniejsze informacje dotyczące poszczególnych regionów zawarte w raporcie dotyczącym popularności kolorów:
  Kolory na świecie: W oparciu o najwyższą pozycję bieli rozwinął się trend stosowania kolorów perłowych pięknie mieniących się na luksusowych pojazdach. Udział odcieni bieli perłowej wzrósł w 2017 roku o cztery punkty procentowe.
  Afryka: Szary zyskuje 3% na popularności, osiągając wynik 11%.
  Azja: Biel jest najpopularniejszym kolorem w tym regionie i stanowi 52% całej sprzedaży. W Chinach popularność bieli wynosi 62% i jest to najwyższy wynik z wszystkich obszarów. W Japonii 28% kolorów białych stanowią lakiery z efektem perłowym.
  Europa: Na kontynencie wciąż popularny jest kolor szary, ze sprzedażą wynosząca 20%. Szary jest bardziej popularny w Europie niż w jakimkolwiek innym regionie. 
  Ameryka Północna: Popularność zyskuje kolor szary, szczególnie w segmencie pojazdów kompaktowych/sportowych, w którym odnotowano wzrost o sześć punktów procentowych, osiągając wartość 16%.
  Rosja: Najpopularniejszy kolor, biel, odnotował wzrost – z 28 do 32%, podczas gdy popularność koloru srebrnego wzrosła o trzy punkty procentowe.  
  Ameryka Południowa: Dużym zainteresowaniem cieszy się kolor szary, jego sprzedaż wzrosła z 8 do 11%. 
  – Modne efekty lakierów w kolorze białym sprawiają, że ten pozostaje najczęściej wybieranym kolorem na świecie – powiedziała Nancy Lockhart, Axalta Global Color Marketing Manager. – Perłowa biel zyskała cztery punkty procentowe w tym roku. Ten wielowarstwowy kolor lakieru stosowany jest we wszystkich segmentach, a największym powodzeniem cieszy się w Japonii. Swoją pozycję na rynku umacniają w szczególności kolory jasne i żywe. Zainteresowanie rynku zyskują również kolory jasnoszare oraz jasnoniebieski po średnio nasycone odcienie niebieskiego.
  Raport firmy Axalta, regularnie publikowany od 1953 roku, jest uznawany za najbardziej kompleksowy roczny raport rynku motoryzacyjnego. Informacje do raportu gromadzone i opracowywane przez ekspertów Axalta z dziedziny kolorystyki z całego świata, mają na celu zapewnienie producentom samochodów interesującej i istotnej wiedzy w zakresie preferencji kolorystycznych ich konsumentów. Znajomość obecnych trendów pozwala przewidywać preferencje klientów w nadchodzących latach.
  – Kolory lakierów samochodowych zmieniają się z czasem – twierdzi Elke Dirks, Axalta Automotive OEM Color Designer, Europe, Middle East and Africa. – W ostatnim okresie kolor niebieski zyskiwał na popularności w różnych wersjach, poczynając od wysoce chromatycznych odcieni aż po jasne kolory metaliczne. Szary zyskał popularność jako kolejny kolor zastępujący odcienie neutralne.
  – Biel pozostaje na najwyższej pozycji, ale to nie wszystko – opowiada Annie You, Axalta OEM Color Designer, China. 
  – Nasi klienci doceniają również subtelne trendy ujawniane w raporcie. Na przykład kupujący pojazdy w Indiach wolą kolor srebrny w dużo większym stopniu niż inne regiony – aż o 30 procent. Ogólnie rzecz biorąc, w Chinach produkuje się więcej białych samochodów niż w jakimkolwiek innym regionie, z których 47 procent to biel solidowa, natomiast 15 – biel perłowa.
  – Coroczne inicjatywy Axalta związane z kolorami samochodów, takie jak: Raport Popularności Kolorów oraz Samochodowy Kolor Roku wspierają producentów samochodów podczas podejmowania decyzji o przyszłych trendach kolorystycznych – twierdzi Lockhart. – Ponadto Axalta bazuje na 150 latach doświadczenia oraz zatrudnia międzynarodowy zespół naukowców i ekspertów, których zadaniem jest w perfekcyjny sposób łączenie najnowocześniejszych technologii z trendami.
  Więcej informacji dotyczących corocznego Globalnego Raportu Popularności Kolorów Samochodów Axalta na rok 2017 można uzyskać odwiedzając stronę axalta.com/color.          

  Axalta Coating Systems

  Poleć innym

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony