• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 01.10 - 31.12 Julian

  Wydarzenia i relacje

  Artykuły branżowe

  Wydarzenia i relacje

  Wyroby Lakiernicze

  miesiąc temu  15.07.2022, ~ Administrator   

  Fot. Zakład AkzoNobel w Pamiers.

  Fot. Zakład AkzoNobel w Pamiers.

  AkzoNobel ogłosił inwestycję o wartości 20 milionów euro w celu zwiększenia i poprawy produkcji w dwóch swoich zakładach we Francji. Dzięki tej inwestycji powstanie około 30 nowych miejsc pracy.

  Łącznie 15 mln euro zostanie wydane na zakład Aerospace Coatings w Pamiers, który został przejęty w 2019 roku. Moce produkcyjne zostaną zwiększone o 50%, a środki zostaną również wykorzystane na zmniejszenie wpływu na środowisko oraz poprawę bezpieczeństwa procesów i warunków pracy.

  Pozostałe 5 milionów euro zostanie wydane na poprawę elastyczności produkcji w zakładzie farb dekoracyjnych w Montataire, który jest jednym z najważniejszych zakładów produkcji farb ściennych w Europie.

  - Inwestycje te podkreślają nasze ambicje wzrostu i potwierdzają nasze zaangażowanie we wspieranie rozwoju gospodarczego we Francji - wyjaśnia Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel. - Projekt Pamiers w szczególności pokazuje, w jaki sposób przyczyniamy się do bardziej zrównoważonego przemysłu lotniczego, zwiększając podaż wysokowydajnych produktów, które są bardziej przyjazne dla środowiska.

  Plany zakładu w Pamiers obejmują dobudowę dodatkowych dwóch instalacji, jednej do przechowywania, a drugiej do czyszczenia i przetwarzania odpadów. Inwestycja umożliwi również firmie przeniesienie produkcji zewnętrznych farb poliuretanowych do samolotów szeroko stosowanych w Europie z zakładu w Waukegan w USA. Oczekuje się, że prace budowlane rozpoczną się do końca 2023 r., a nowe instalacje w obu lokalizacjach mają zostać oddane do użytku na początku 2025 r.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...