• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 2024 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(84)/2013

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Budownictwo

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.07.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2

  Elastyczny i niezawodny system z rotacyjnymi rozpylaczami oraz automatycznymi natryskowymi pistoletami elektrostatycznymi Trilogy


  Przybliżamy przykład firmy zza oceanu, gdzie jak wiadomo, potrafią dobrze inwestować kapitał. Firma Kawneer zainwestowała w rozbudowę systemu o dodatkowe aplikacje firmy Nordson. Ta inwestycja bardzo się opłaciła.


  Firma Kawneer North America produkuje rzeczy duże gabarytowo. Jest jednym z największych w Stanach Zjednoczonych producentów, głównie aluminiowych konstrukcji architektonicznych. Dostarcza ona produkty dla budownictwa komercyjnego. Są to drzwi, systemy montażowe, okna i ściany osłonowe systemowe dla niektórych dzisiejszych największych konstrukcji budowlanych.

  Kiedy firma zdecydowała się na duży projekt inwestycyjny ukierunkowany na poprawę jakości wykończenia produktów, zakład produkcyjny firmy w Springdale, zwrócił się do najbardziej doświadczonego i zaawansowanego technologicznie dostawcy w branży.


  1348zwiekszenie_001.jpg

  Zainstalowanie dodatkowych pistoletów rotacyjnych RA-20 o ogromnej wydajności pomogło zwiększyć zdolności produkcyjne.


  - Jesteśmy związani z Nordsonem od lat i zawsze otrzymujemy fachową, doskonałą wiedzę techniczną i wsparcie - mówi Brian Lehmann, inżynier Działu Wykończenia Powierzchni. - Braliśmy pod uwagę też inne możliwości, ale Nordson poprzez zaawansowaną technologię i wsparcie serwisu, na które możemy zawsze liczyć, znacząco wygrał z konkurencją. Mając na celu znaczne zwiększenie jakości, wydajności oraz oszczędności, firma Kawneer postanowiła zainwestować w dwie nowe kabiny do natrysku podkładu z automatycznymi pistoletami elektrostatycznymi Trilogy™ firmy Nordson. Ponadto, firma podwoiła liczbę używanych dotychczas pistoletów Nordson RA-20 - rozpylaczy rotacyjnych stosowanych na wierzchnią warstwę oraz lakier bezbarwny. Dodany został również zaawansowany układ sterowania oparty na sterownikach PLC.

  1348zwiekszenie_002.jpg

  W przeciwieństwie do konwencjonalnych "dzwonów" malarskich, w pistolecie rotacyjnym RA-20 iskrzenie nie występuje.


  - W naszej firmie linia lakiernicza pracuje 24 godziny na dobę, 5 dni w tygodniu - mówi Lehmann. - Nasza produkcja obejmuje bardzo wiele zróżnicowanych profili i innych elementów, dlatego potrzebny był elastyczny, niezawodny system. Chcieliśmy też uzyskać lepszą penetrację obszarów, w których występuje efekt klatki Faradaya - dzięki pistoletom firmy Nordson udało nam się to osiągnąć. Cztery pistolety Trilogy zamontowane na manipulatorze oraz dwa pistolety zainstalowane na stałe spełniają te cele. Zaprojektowany z myślą o wszechstronności aplikowanych powłok, pistolet elektrostatyczny Trilogy dostępny jest w dwóch technologiach - tradycyjny "air spray" oraz HVLP (duża ilość, niskie ciśnienie) w celu zapewnienia najwyższej wydajności aplikacji przy różnych podłożach, powłokach i kształcie malowanych detali. Ponadto, z najwyższym napięciem ładowania na rynku 93 kV pistolety Trilogy zwiększają efektywność transferu oraz mają odpowiednią prędkość do penetracji zakamarków i narożników profili dla całkowitego pokrycia powierzchni. Co więcej, zainstalowanie dodatkowych pistoletów rotacyjnych RA-20 o ogromnej wydajności dla aplikacji kolejnej warstwy farby pomogło zwiększyć firmie Kawneer zdolności produkcyjne. W przeciwieństwie do konwencjonalnych "dzwonów" malarskich, opatentowany RA-20 nie ma minimalnej odległości iskrzenia - w RA-20 iskrzenie nie występuje. W rezultacie, może być umieszczony w pobliżu malowanego detalu dla optymalnego pokrycia i minimalnego przestrzeliwania farby poza malowany detal. Ponadto, drobne rozpylenie i miękki strumień pozwalają aplikować cienką, w pełni kontrolowaną warstwę farby z minimalnym efektem jej odbijania od produktu.

  Tagi: Nordson,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...