• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 2(82)/2013

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Drewno

  Procesy Wspomagające

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.03.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  System lakierowania elektrostatycznego do malowania drewnianych elementów


  W lutym 2013 roku firma Wagner-Service ukończyła realizację elektrostatycznej aplikacji lakierniczej, przeznaczonej do malowania drewnianych elementów mebli w firmie Postęp Pniewy. Aplikacja lakiernicza zabudowana została w kabinie lakierniczej klienta z przenośnikiem zawieszkowym, natomiast cztery pistolety natryskowe WAGNER GA 4000 ACIC, w technologii AirCoat, zintegrowane zostały z istniejącym manipulatorem o wysokości podnoszenia ok. 2000 mm.

  1290znaczace_001.jpg

  Izolowana kuchnia farb.

  1290znaczace_002.jpg

  Zamki zabezpieczające dostęp do kuchni farb.

  1290znaczace_003.jpg

  Elektrostatyczny izolowany system lakierniczy WAGNER.


  System lakierowania elektrostatycznego przystosowany jest do malowania w głównej mierze nóg stołów drewnianych o zróżnicowanych długościach, średnicach i kształcie. Zakres dostawy urządzeń to izolowana kuchnia farb, przystosowana do podawania dwóch kolorów - pompy PUMA 21-110 WAGNER wraz z pompą płuczącą - EM 20-30, kaskada wysokiego napięcia wraz ze sterownikiem VM 5000 W, zawory zmiany koloru oraz cztery pistolety GA 4000 AirCoat umieszczone na izolowanym uchwycie montażowym manipulatora. Elektrostatyczny system lakierniczy zbudowany jest w taki sposób, że umożliwia szybką zmianę koloru oraz łatwe i skuteczne czyszczenie instalacji lakierniczej. Aplikacja wykorzystująca elektrostatyczne ładowanie cząstek farby wymiernie wpływa na oszczędność zużywanego lakieru oraz poprawę jakości malowania, o czym firma Postęp Pniewy przekonała się już po kilku dniach lakierowania. - Po przeprowadzonych pomiarach, wyniki potwierdziły znaczące oszczędności farb - mówi Marcin Wrembel z działu produkcyjnego Postęp Pniewy. - W porównaniu do natrysku bez elektrostatyki, w zależności od kształtu i wymiaru elementów, średnie oszczędności wynoszą powyżej 30%. Zastosowany system aplikacji elektrostatycznej WAGNER sprawdza się także podczas malowania skomplikowanych elementów, z głębokimi podtoczeniami oraz zauważyliśmy małą wrażliwość linii na wilgotność powietrza. Poprawnie działa przy wilgotności powietrza 40-60%. Nasza standardowa wilgotność elementów drewnianych pomiędzy 8 a 10% nie stwarza problemów z malowaniem elektrostatycznym.

  1290znaczace_004.jpg

  Uchwyt izolowany wraz z pistoletami GA 4000 ACIC.


  Firma WAGNER ma możliwość w szybkim czasie dostarczyć izolowany, elektrostatyczny system lakierniczy wykonany zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami i ustaleniami z klientem. Posiada kilkaset systemów elektrostatycznych pracujących na terenie Polski.


  Pompa tłokowa PUMA 21-110

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...