• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 1(87)/2014

  Artykuły branżowe

  Galwanotechnika

  Ekologia i Ochrona Zdrowia

  Procesy Wspomagające

  ponad rok temu  01.01.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 7 minut

  Strona 1 z 4

  Utylizacja wody i zanieczyszczeń w galwanizerniach


  Proces galwanizacji różnych elementów wymaga, jak wiadomo, dużego zużycia wody, która konieczna jest, aby zagwarantować wysoką jakość mycia elementów, jak i przygotowania wanien galwanicznych. Kształt i forma detali przeznaczonych do obróbki, użycie bębnów zamiast ramek, częstotliwość cykli obróbki to cechy determinujące wybór rozwiązań w zakresie technologii kąpieli i płukania.


  A zatem:

  - płukanie strumieniem wody, podobnie jak rozcieńczona kąpiel, uniemożliwiają zarówno ponowne użycie wody, jak również jej odprowadzenie bez utylizacji;

  - kąpiel powoduje stopniowe zanieczyszczenie wody, tak więc konieczna jest ciągła konserwacja i okresowe usuwanie wody, a następnie likwidacja odpadów lub utylizacja osadów mocno zanieczyszczonych i wieloskładnikowych.


  Na podstawie powyższych prostych rozważań oraz biorąc pod uwagę wymagania produkcyjne i layout linii galwanizacyjnych, HYDRO ITALIA projektuje i przygotowuje najlepsze rozwiązania dla swoich klientów, podchodząc do każdego z nich indywidualnie i stawiając sobie za cel:

  - zapewnienie odpowiedniej jakości płukania przy jak najmniejszym zużyciu wody, ograniczając maksymalnie tworzenie się ścieków;

  - ograniczenie zużycia cieczy porywanej, aby zmniejszyć zanieczyszczenie wody i w konsekwencji częstotliwość jej usuwania i utylizacji;

  - zagwarantowanie ochrony środowiska i jego zasobów przy maksymalnym ograniczeniu tworzenia się ścieków, dążąc do osiągnięcia "zerowego poziomu ścieków";

  - wybranie technologii z najlepszym stosunkiem kosztów do korzyści i przygotowanie zgodnie z nią automatycznej linii łatwej w obsłudze.


  1437zerowy_001.jpg

  Demineralizatory - systemy oparte na żywicach.


  Przykład

  Jeden z klientów zajmujący się produkcją akcesoriów meblowych, takich jak zawiasy i uchwyty, zarówno ze stali, jak i ze znalu, zlecił nam opracowanie rozwiązania dla utylizacji wody z wydziału galwanizacji.

  Chodziło o dwie linie z bębnami, ze zbiornikami o różnych pojemnościach, przeznaczonymi do niklowania po miedziowaniu alkalicznym.

  Na podstawie analizy pracy linii oraz informacji dostarczonych przez klienta na temat: konformacji detali, wymiarów i perforacji bębnów, częstotliwości obróbek, saturacji wanien i częstotliwości ich opróżniania, opracowaliśmy następujący podział przepływów:


  L/OH-CN - kąpiele alkaliczno-cyjanowe

  L/H-Cr - kąpiele w kwasie chromowym

  L/R - - płukanie w obiegu zamkniętym wodą zdemineralizowaną

  C/OH-CN - koncentraty stężone alkaliczno-cyjanowe i popłuczyny regeneracyjne

  Tagi: Hydro Polska,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...