• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 2(94)/2015

  Artykuły branżowe

  Budownictwo

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  01.03.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 2
  Wysokiej klasy farby proszkowe gwarantują najwyższą jakość ochrony przeciwpożarowej. Normy i przepisy stają się w Europie coraz bardziej surowe. Szczególnie dotyczy to ochrony przeciwpożarowej w budynkach, które muszą spełniać najwyższy standard bezpieczeństwa. Dzięki farbom proszkowym ze Szwajcarii, produkty austriackiego producenta rozwiązań ochrony przeciwpożarowej osiągają najwyższy poziom bezpieczeństwa technicznego oraz architektonicznego.

  Zakład, że nie będą Państwo potrafili rozróżnić drzwi przeciwpożarowych firmy Peneder Bau-Elemente GmbH od zwykłych drzwi? A to dlatego, że te wysokiej jakości produkty z Austrii doskonale wkomponowują się w każde pomieszczenie pod względem formy i koloru, pomimo że ich podstawową funkcją jest ochrona przed ogniem, a ich konstrukcja jest w związku z tym skomplikowana.

  Utworzona w 1922 r. firma Peneder Bau-Elemente GmbH to działające w całej Europie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produktach z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W jego austriackiej filii, w miejscowości Fraham, wykonywane są konstrukcje ochrony przeciwpożarowej na indywidualne zamówienie. Zgodnie z dewizą "Ochrona przeciwpożarowa wykonana na wymiar i dokładnie na czas" oferowane są rozwiązania oraz usługi dobierane pod kątem wymagań klienta i dostarczane w ekspresowym terminie.

  - Od prostych drzwi stalowych, aż po niemal niewidoczne rozwiązania ochrony przeciwpożarowej, nasze produkty optymalnie dopasowują się do architektury i wymagań wobec budynku - mówi prokurent Gerald Happ, kierownik ds. handlowych w przedsiębiorstwie Peneder z Fraham. - Wykonawcy budowlani oraz architekci mają do dyspozycji zróżnicowaną paletę wzorów, wielkości i wariantów wykonania firmy Peneder, co stwarza wolną przestrzeń dla pomysłów podczas planowania oraz bezpieczeństwo w trakcie ich technicznego wdrażania na miejscu u klienta.


  1548zawsze_001.jpg

  Gerald Happ (z lewej) oraz Klaus Utz prezentują element konstrukcyjny na tle wzornika kolorów.


  1548zawsze_002.jpg

  - Produkty firmy Peneder łączą najwyższą ochronę przeciwpożarową z estetyką, najkrótszymi terminami dostaw, montażem, konserwacją i serwisem - mówi Ewald Gattermayr, osoba kontaktowa na rynek niemiecki w przedsiębiorstwie Peneder.


  1548zawsze_003.jpg

  - Różnorodność form, wariantów wykonania i kolorów jest wyzwaniem dla naszej produkcji, podobnie jak dla dostawcy farby proszkowej - twierdzi Gerald Happ.

  Różnorodność wariantów wykonania i realizacja dostawy jako wyzwanie

  - Chociaż drzwi przeciwpożarowe mają przede wszystkim działanie ochronne, spełniamy także wygórowane wymagania odnośnie designu i estetyki przestrzeni architektonicznej - mówi Ewald Gattermayr, osoba kontaktowa na rynek niemiecki w firmie Peneder. - W związku z naszą filozofią "Dostawa dokładnie na czas" jesteśmy idealnym partnerem, jeśli chodzi o drzwi przeciwpożarowe.

  Tak pojęta usługa dostawy oraz duża różnorodność kolorów i form robi duże wrażenie na klientach. Bramy przesuwne o wymiarach do 16 x 5 m, bramy podnoszone o wymiarach 8 x 5m oraz obrotowe bramy skrzydłowe o wymiarach 5 x 5 m są opracowywane, konstruowane i produkowane we wszystkich możliwych wariantach. W związku z tym, że ich produkcja nie trafia do magazynu i firma Peneder gwarantuje klientowi dostawę w ciągu 30 godzin, niezbędne są wysoce elastyczne wykonawstwo oraz logistyka. - Architekt chce mieć drzwi, które będą pasowały do otworu w ścianie precyzyjnie i co do milimetra, dlatego też drzwi przeciwpożarowe zamawiane są dopiero pod koniec realizacji inwestycji budowlanej mówi Gerald Happ. - Produkcja właśnie tego typu - "just in time" - jest wyzwaniem dla dostawcy farby proszkowej, ponieważ często potrzebujemy bardzo małą ilość specyficznego odcienia farby i to w najkrótszym czasie.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...