• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(98)/2015

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Urządzenia Lakiernicze

  Budownictwo

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.11.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Wytrzymałość i bezawaryjność należą do najważniejszych parametrów, według których profesjonaliści wybierają sprzęt do malowania. Wykonują oni wielogodzinne prace każdego dnia, a zaufanie do sprzętu pozwala na przyjmowanie kolejnych zadań i realizowanie ich w określonym terminie i budżecie. Należy bowiem pamiętać, że każda awaria generuje dodatkowe koszty, które wiążą się nie tylko bezpośrednio z naprawą. Nieprzewidziane opóźnienie może w konsekwencji doprowadzić do utraty zlecenia lub wiązać się z koniecznością płacenia kar.

  Sprzęt do prac antykorozyjnych oraz budowlanych  1685wytrzymaly_001.jpg

  Graco TexSpray Mark V: Standard, ProContractor, IronMan.


  Wydajność w branży budowlanej


  Wykonawcy prac malarskich i teksturowania w budynkach mieszkalnych lub komercyjnych mogą obecnie wybierać urządzenia z szerokiej oferty przeznaczonych specjalnie dla nich maszyn firmy GRACO. Wśród zalet modeli GRACO TexSpray, występujących tylko w urządzeniach natryskowych tego producenta, należy wymienić silnik o całkowicie zamkniętej konstrukcji, który jest bezobsługowy, gdyż nie wymaga wymiany szczotek, cichy układ napędu z dożywotnią gwarancją oraz trwałą i łatwą w serwisowaniu konstrukcję urządzeń, gwarantującą mniej czasów przestoju w pracy. Poza serią Standard, opisaną powyżej, agregaty Graco występują też w seriach ProContractor i IronMan.

  Seria ProContractor wyposażona jest dodatkowo w system szybkiego rozwijania i zwijania węża (dł. do 90 m) o nazwie QuikReel, jasny i czytelny wyświetlacz LED, ochronę pompy przed uszkodzeniem w przypadku wyczerpania lakieru, a także opcję szybkiej wymiany pompy bez narzędzi i natychmiastowy powrót do pracy. Co niemniej ważne, urządzenia z tej serii posiadają układ czyszczenia FastFlush, który czyści urządzenie czterokrotnie szybciej, wykorzystując dwa razy mniej wody.

  Seria IronMan oferuje dodatkowo ramę zabezpieczającą agregat wykonaną ze stali i zapewniającą ochronę w trudnych warunkach roboczych, a także opony odporne na przebicie. W zestawie znajduje się ponadto 15 metrów węża, co gwarantuje elastyczność pracy z dala od urządzenia natryskowego.

  1685wytrzymaly_002.jpg

  Graco T-Max 506.


  Do nakładania gładzi i materiałów dekoracyjnych przeznaczony jest model T-Max 506. Dużo mniejsza ilość odpadów pozwala na poczynienie oszczędności nawet do 30% w porównaniu z pracą ręczną. W zestawie znajduje się wąż o długości 30 metrów, dzięki któremu można wykonać natrysk w całym pomieszczeniu bez potrzeby częstego przestawiania urządzenia i materiału. W połączeniu z zewnętrzną sprężarką urządzenie umożliwia także natrysk tynków dekoracyjnych o wielkości cząstek do 1,5 mm. Agregat posiada wyjątkowo lekki polimerowy zbiornik, który nie rdzewieje. Urządzenie zostało przetestowane i zatwierdzone do nakładania najbardziej wymagających gładzi, sypkich i gotowych.


  Ochrona środowiska w standardzie


  Agregaty TexSpray i T-Max są przyjazne środowisku dzięki wykorzystaniu energii elektrycznej i w konsekwencji braku emisji spalin. Co więcej, ze względu na wykorzystanie materiałów wodorozcieńczalnych nie ma potrzeby wykorzystywania rozpuszczalnika do rozcieńczania materiału i czyszczenia urządzenia. Wysoki transfer zapewnia maksymalną wydajność, przyczyniając się do znacznej redukcji strat materiału. W wyniku mniejszej ilości odpadów przeznaczonych do utylizacji do środowiska trafia mniej zanieczyszczeń.

  Autoryzowanym dystrybutorem firmy GRACO jest Agencja Anticorr Gdańsk Sp. z o.o.


  www.anticorr.com.pl

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...