• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 2(82)/2013

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Wyroby Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.03.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Strona 1 z 3

  Lakiery ILVA UV do lakierowania mebli łazienkowych


  Technologie UV oferowane przez markę ILVA można zastosować w prawie wszystkich segmentach produkcji drzewnej, w której uwzględnia się proces uszlachetniania powierzchni drewna. Wyjątek stanowi tu produkcja krzeseł oraz zewnętrznej stolarki otworowej.


  Na czoło wymogów stawianych meblom łazienkowym wysuwa się osiągnięcie efektu estetycznego, spełnianie funkcji użytkowych oraz nadanie trwałości i odporności na szereg czynników mogących działać szkodliwie, spośród których wysoki poziom wilgotności jest najistotniejszy. Marka ILVA oferuje cykle, które możemy użyć w procesie produkcji mebli łazienkowych, tak w realizacjach wielkoseryjnych, jak i przy unikatowych, pojedynczych realizacjach. Dostępne są tu produkty zarówno do lakierowania na walcach, na liniach przelotowych w natrysku, na vacuumatach oraz w klasycznym natrysku.


  1285wysoko_001.jpg

  Marka ILVA oferuje cykle, które można użyć w procesie produkcji mebli łazienkowych.


  Kwestią podstawową w produkcji mebli łazienkowych w systemach kryjących jest odpowiednie pokrycie i zabezpieczenie krawędzi z uwzględnieniem wysokiej szczelności styku warstwy lakierniczej i laminowanej strony wewnętrznej. Olbrzymią dynamikę rozwoju wykazują tu technologie lakierowania krawędzi na liniach vacuum. Pragniemy zwrócić szczególną uwagę klientów na produkty dedykowane na linie typu GEMINI, które marka ILVA opracowała z uwzględnieniem dowolnej konfiguracji (liczba głowic aplikujących) linii oraz zastosowanego surowca (MDF, płyta wiórowa). Oddajemy użytkownikom tych urządzeń wysoko rozwinięte i sprawdzone produkty izolujące i ułatwiające przyczepność (primery TES7A01 i PYS7A02) oraz wysoko kryjące podkłady, jak m.in. PJS7A01, czy PI94942.

  Z uwagi na wzmiankowaną tu dominację w segmencie producentów mebli łazienkowych cykli kryjących, pragniemy zwłaszcza zwrócić uwagę użytkownikom industrialnym na podkłady poliestrowe UV, które aplikować można na surowiec stosunkowo niskiej jakości. Uzyskujemy wówczas powłokę trwałą i odporną na utratę objętości przy jednoczesnej dużej wydajności lakierniczej. Na wyszczególnienie zasługują podkłady białe UV do aplikacji zarówno natryskowej, jak i na polewarkach: PI810 (klasyczny poliester) oraz PI820 - biały, bezstyrenowy produkt polialilowy. Ten ostatni produkt dedykujemy klientom, których odbiorcy finalni mebli są szczególnie uwrażliwieni na wykorzystanie styrenu w produktach lakierniczych. Oba produkty można stosować także w wersji utwardzalnej (dual-cure), dzięki czemu uzyskują one przyczepność do podłoży trudno przyczepnych, jak m.in. niektóre typy płyt laminowanych.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...