• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 2(82)/2013

  Artykuły branżowe

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.03.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 5

  Strona 1 z 3

  Skuteczne oczyszczanie węglowodorowymi rozpuszczalnikami


  Dla skutecznego usuwania pozostałości obróbczych z elementów po procesach ostrzenia, szlifowania i polerowania firma Stähli Läpp-Technik zainwestowała w nowy proces oczyszczania. Zostało to nagrodzone niebywałymi rezultatami obróbki powierzchni pod kątem zaoszczędzonego czasu i kosztów.


  Firma Stähli Läpp-Technik GmbH of Weil im Schönbuch, znajdująca się nieopodal Stuttgartu w Niemczech, jako członek korporacji Swiss Stähli Group, światowego lidera w produkcji systemów ostrzenia, szlifowania i polerowania, zajmuje się wytwarzaniem maszyn, elementów konsumpcyjnych, jak i zapewnianiem serwisu. Największy jednak nacisk kładziony jest na rozwój urządzeń i procesów na polu technologi szlifowania, delikatnej obróbki strumieniowo-ściernej, szlifowania, polerowania i szczotkowania. Dla wymienionej działalności firma posiada zaawansowane centrum maszynowe zdolne do pracy z różnorakimi materiałami, takimi jak: stal, stopy metali, ceramika, tworzywa przemysłowe, kompozyty włókien oraz szkło. Produkty te wytwarzane pojedynczo lub w ilościach produkcyjnych tworzone są na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, medycznego i mikrotechnologicznego, meblowego, wytwórców komponentów pras i innych dziedzin przemysłu. - Dla tak różnorodnych materiałów, ich kształtów i wymiarów przygotowanie powierzchni stanowiło zawsze wyzwanie poprzez użycie znacznej liczny ultradźwiękowych myjek i wielu środków myjących - opowiada Uli Lars Bögelein, dyrektor Stähli Läpp-Technik GmbH. - Wiązało to się z dużymi kosztami pracy a rezultaty oczyszczania nie zawsze były zadowalające. Z tego też powodu postanowiliśmy zainwestować w automatyczne systemy myjące.


  1300wysmienite_001.jpg

  W układzie sterującym Universal 71C możemy zapisać dziewięć różnych programów dla specyficznych wsadów elementów. System korzysta z niehalogenowanych rozpuszczalników węglowodorowych.


  1300wysmienite_002.jpg

  Elementy są transportowane w koszach do komory myjącej na przenośniku z rolek.


  Wybór dostawcy poprzedzony testami

  Do testów oczyszczania różnych elementów firma zakwalifikowała czterech dostawców. Głównym kryterium wyboru był zakres elementów i materiałów jaki może objąć dany system. Musiał on zapewnić specyficzne rezultaty oczyszczania powierzchni, jak i optymalne warunki schnięcia w każdych warunkach. Nawiązując do tych wymogów, wybór padł na niehalogenowane związki węglowodorowe, które to w teorii są w stanie oczyszczać powierzchnię wykonaną z każdego materiału. - Najlepsze rezultaty osiągnęliśmy z systemem Dürr Ecoclean - wspomina Robert Laich, menedżer produkcji w Stähli Läpp-Technik. - Co więcej, zarówno handlowcy, jak i technicy tej firmy zapewnili nam fachowe doradztwo.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...