• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 2(64)/2010

    Artykuły branżowe

    Urządzenia Lakiernicze

    Technologie Lakiernicze

    Lakiernictwo Ciekłe

    ponad rok temu  01.03.2010, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Strona 1 z 2

    Redukcja zużycia farb i lakierów nawet o 40% oraz powtarzalna jakość na najwyższym poziomie


    Innowacyjne technologie COOLAC® i DYNFLOW® pozwalają na efektywne wykorzystanie farb i lakierów w procesach technologicznych – wymierne oszczędności i zwrot inwestycji w bardzo krótkim czasie.


    Wychodząc naprzeciw nowym trendom i wymogom, takim jak obniżanie V.O.C. i stosowanie w przemyśle i nie tylko produktów opartych na bazach wodorozcieńczalnych, przedstawiam Państwu dwie innowacyjne, opatentowane przez firmę R+H technologie efektywnie wykorzystujące farby i lakiery wodorozcieńczalne COOLAC® i DYNFLOW®. Technologie te są zgoła odmienne, lecz mają jeden cel i zastosowanie. Wspólnym mianownikiem jest obniżenie kosztów malowania i lakierowani produktami wodorozcieńczalnymi nieutwardzanymi chemicznie oraz ułatwienie uzyskania najwyższej jakości wymalowań.


    COOLAC® jest to technologia odzysku farb i lakierów H2O podczas ręcznej lub automatycznej aplikacji za pomocą dowolnej techniki. Stanowisko malarskie zostaje wyposażone w standardową ścianę suchą z filtrem kartonowym lub z matą paint stop, a przed ścianą malarską umieszczany jest specjalny ekran, który zakrywa w 80% ścianę suchą. Ekran wykonany jest ze stali i poliacetalu, a od strony aplikacji pokryty jest teflonem. Wewnątrz ekranu krąży ciecz o odpowiedniej temperaturze, za którą odpowiedzialny jest komputer lub operator. W strefie aplikacji zamontowany jest również system utrzymania odpowiedniej wilgotności, który również może być sprzężony z komputerem lub sterowany ręcznie przez operatora. Tak przygotowane stanowisko sprzężone ze sterowaniem jest gotowe do pracy, aby odzyskać dla nas nawet do 90% mgły lakierniczej. Jak działa COOLAC®? Otóż kluczem do sukcesu jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności w strefie malowania oraz - na podstawie odczytów pirometru - wytworzenie optymalnej temperatury ekranu, czego wynikiem jest dostarczanie takiej ilości wody zawartej w farbie, jaką sama oddaje (wytrąca) podczas aplikacji. Dzięki temu procesowi farba w postaci mgły lakierniczej przylepia się do powierzchni ekranu pokrytej teflonem i bez oporów spływa do zasobnika, skąd jest transferowana do miejsca docelowego po uprzedniej filtracji. Odzyskana farba jest w 100% czysta i nadaje się ponownie do ponownego zastosowania. Posiada niezmienne właściwości fizyczne i chemiczne, jak przed aplikacją.

    831107.jpg

    Linia półautomatyczna Coolac do malowania głośników.


    Technologia COOLAC® może być stosowana zarówno w aplikacji ręcznej, jak i automatycznej. Firmą promującą te rozwiania jest VENJAKOB, który w swoich automatach stosuję odmianę technologii TURBO COOLAC®. Dla klientów, którzy stosują kilka kolorów lub klika rodzajów farb H2O stworzono wersję COOLAC® TANDEM przeznaczoną do zastosowania w aplikacji automatycznej w pionie. Podczas szybkiej zmiany koloru ekran obraca się o 1800 i kontynuujemy proces aplikacji, a drugą stronę ekranu w tym czasie czyścimy w bardzo prosty i przyjazny dla operator linii sposób. Technologia COOLAC® jest prosta w zastosowaniu. Łatwo i szybko można zaadaptować istniejące już malarnie i lakiernie. Koszty inwestycji zwracają się w bardzo krótkim czasie, wprost proporcjonalnie do zużywanych ilości farb i lakierów. Nadmienić trzeba, że koszty inwestycji są porównywalne do aplikacji wspomaganych elektrostatycznie, przy czym uwzględnić należy, że ogromnym atutem jest fakt, iż nie ponoszą Państwo żadnych kosztów remontów i serwisów przez długie lata, a jakość wykończenia powierzchni jest na najwyższym poziomie z uwagi na doskonały mikroklimat w strefie malowania, dzięki temu rozlewność i krycie farb i lakierów jest po prostu TOP!

    Tagi: Top Finish,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 2(64)/2010

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne