• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 4(90)/2014

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Procesy Wspomagające

  Przygotowanie Powierzchni

  ponad rok temu  01.07.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2
  Od pewnego czasu w branży meblowej daje się zauważyć duży popyt na meble oraz elementy dekoracji wnętrz wykończone na wysoki połysk. Dlatego też wiele firm specjalizujących się w usługach lakierowania elementów i półfabrykatów meblowych, jak również firmy meblowe bezpośrednio produkujące meble, musiały dostosować się do panujących trendów.

  Odpowiedni dobór past i narzędzi polerskich  Wykończenie na wysoki połysk wiąże się często z dodatkową operacją polegającą na polerowaniu wylakierowanej wcześniej powierzchni. Polerowanie takie odbywa się przy użyciu polerek mechanicznych wyposażonych w odpowiednie narzędzia oraz specjalistycznych past polerskich. Rynek krajowy i zagraniczny oferuje na tym polu szereg rozwiązań technologicznych oraz całą gamę różnorodnych produktów wspomagających proces uzyskiwania wysokich połysków. Wysokie standardy jakościowe oraz wysublimowane gusta klientów wymuszają na producentach mebli podnoszenie jakości wykonywanych przez nich produktów.

  Na rynku krajowym na uwagę zasługuje polska firma o nazwie PolishStyl, która to już kilka lat temu rozszerzyła swoją ofertę o narzędzia do polerowania oraz pasty polerskie. Nabytą od tamtej pory wiedzę, dodatkowo poszerzaną o uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach, pracownicy PolishStyl wykorzystują przy indywidualnym doborze produktów dla klienta. Szeroka gama narzędzi w postaci tarcz polerskich, gąbek i futer oraz różnorodność past polerskich pozwala firmie na szerokie spektrum działania wybiegające często poza przemysł meblarski. Obecnie PolishStyl sprzedaje materiały polerskie również do firm specjalizujących się w obróbce metalu, produkcji elementów jachtów, lakierni samochodowych oraz indywidualnych rozwiązań klienta.

  Reklama
  Śródtekstowy - xrite 14.09-27.09 Julian
  Nowa linia produktów polerskich w postaci past i mleczek wprowadzonych na rynek krajowy przez firmę PolishStyl zdobyła szerokie uznanie w oczach firm specjalizujących się w wykonywaniu wysokich połysków. Duża różnorodność produktów pozwala technikom firmy na odpowiedni dobór pasty polerskiej dostosowanej do danej technologii polerowania, jak i rodzaju stosowanych powłok lakierniczych. Wysoka jakość past polerskich z nowej linii poparta została wieloletnimi badaniami oraz wysokimi standardami produkcyjnymi. Brak jakichkolwiek wypełniaczy w produktach gwarantuje, że otrzymana w procesie polerowania powierzchnia nie posiada ukrytych wad, które często uwydatniają się po krótkim czasie. Oferta nowych produktów została podzielona na cztery grupy różniące się od siebie agresywnością, charakterystyką pracy oraz stopniem uzyskiwanego połysku.


  1485wykonczenie_001.jpg

  Futra polerskie.


  GREEN LINE - pierwszą grupa produktów, w skład których wchodzą: Power Cut 110, Power Cat 120 i Power Cat 140. Są to pasty o dużych właściwościach ściernych i średnim stopniu połysku z przeznaczeniem do wstępnego polerowania. Doskonale sprawdzają się w połączeniu z agresywnymi narzędziami, takimi jak futra polerskie, twarde gąbki oraz krążki filcowe. Z uwagi na dość duży stopień połysku często traktowane są w przypadku lakierów o jasnej kolorystyce jako pasta polerska jednego kroku tzw. one step (polecany produkt Power Cat 140).

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...