• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 1(81)/2013

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Urządzenia Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.01.2013, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3

  Wielozadaniowe jednostki odpowiednie do profesjonalnego natrysku


  Malowanie natryskowe pozwala na osiągnięcie wydajności na poziomie około 60 mkw. na godzinę. Jest to więc oszczędność rzędu nawet ok. 65 proc. czasu w stosunku do tradycyjnej metody malowania. Korzyścią jest jakość wykończenia - malowanie natryskowe daje możliwość utrzymania jednakowej grubości nanoszonej powłoki na całej malowanej powierzchni, przy jednoczesnym bardzo dobrym kryciu już przy nanoszeniu pierwszej warstwy.

  1268wydajne_001.jpg


  Rys. 1. Złe rozpylenie materiału.

  1268wydajne_002.jpg


  Rys. 2. Prawidłowo zatomizowany strumień.


  Urządzenia do malowania natryskowego zazwyczaj określa się jednym słowem - "pompa". Słowo to w stosunku do całego urządzenia dotyczy głównie tej jego części, która odpowiada za pobieranie i transfer materiału. Na rynku istnieją dwa podstawowe typy pomp, membranowe i tłokowe. Biorąc pod uwagę potrzeby profesjonalnych wykonawców prac wykończeniowych i budowlanych, najwłaściwszym wydaje się wybór pomp tłokowych.

  Główne powody tego wyboru to:

  - możliwość aplikacji materiałów o wysokiej lepkości, poprzez zapewnienie wyższego ciśnienia na dyszy,

  - możliwość zastosowania stosunkowo długich odcinków węży malarskich,

  - łatwość czyszczenia i obsługi agregatu malarskiego.

  1268wydajne_003.jpg

  ST MAX

  1268wydajne_004.jpg

  ULTRA MAX II PLATINUM

  1268wydajne_005.jpg

  MARK V

  1268wydajne_006.jpg

  MARK V PLATINUM

  1268wydajne_007.jpg

  T-MAX

  1268wydajne_008.jpg

  RTX 1500


  Proponowane przez firmę Bemakor urządzenia, m.in. do aplikacji farb, powłok ogniochronnych, gładzi i materiałów dekoracyjnych, to produkty renomowanych - światowych producentów, którzy wyznaczają trendy w dziedzinie hydrodynamicznego natrysku. Urządzenia wyposażone są min. w pompy tłokowe, ze specjalnym systemem uszczelnienia cylindra i tłoka. Oprócz specjalnej budowy pompy materiałowej, producenci proponują w swoich urządzeniach całkowicie zamknięte silniki bezszczotkowe, umożliwiające pracę w najtrudniejszych warunkach i charakteryzujące się dużą wydajnością oraz żywotnością. Na szczególną uwagę zasługuje unikalny system kontroli ciśnienia SmartControl, który sterując urządzeniem zapewnia jego ciągłą i płynną pracę. Ta cyfrowa jednostka w sposób ciągły monitoruje natrysk i dostosowuje działanie pompy w czasie nawet krótszym niż jedna sekunda. W przypadku używania więcej niż jednego pistoletu, zestaw wyposażony w SmartControl bez opóźnienia utrzymuje ciągłość strumienia natrysku. Dopasowanie ciśnienia bezpośrednio do wielkości dyszy i utrzymanie go bardzo dokładnie na ustabilizowanym poziomie nie jest już trudnością.

  Wybór konkretnego modelu zależy również od doboru innych systemów, np. systemu samooczyszczenia umożliwiającego automatyczne czyszczenie urządzenia w trybie zwrotnym (Auto Clean), systemu zabezpieczającego przed zapowietrzeniem (Watch Dog) czy też systemu wymiany pompy materiałowej bez użycia narzędzi (Pro Connect )

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (1)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik