• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024
    Strona 1 z 2

    Producent części i urządzeń do maszyn rolniczych zainwestował w dwie malarnie: proszkową i ciekłą


    Jeszcze dwa lata temu firma Emmarol usługi lakierowania zlecała firmom zewnętrznym. Spełnianie coraz wyższych wymagań poświadczonych certyfikatami, wzrost produkcji oraz aspekty ekonomiczne sprawiły, iż zdecydowano się na montaż własnej malarni. Projekt oraz wykonawstwo powierzono spółce ADAL.


    Firma Emmarol ze Słupska powstała w 2004 roku i od samego początku działalności jej usługi i produkty cieszą się powodzeniem zarówno wśród producentów maszyn rolniczych, jak i urządzeń innych branż. Przedsiębiorstwo oferuje kompleksowe wykonanie części maszyn na podstawie powierzonej dokumentacji konstrukcyjnej. Produkuje również części i zespoły do innych maszyn i urządzeń dla przemysłu samochodowego oraz dla drogownictwa. Prowadzi usługi w zakresie wycinania laserowego, gięcia, tłoczenia, wykrawania, obróbki skrawaniem, obróbki cieplnej, spawania, malowania i montażu. Posiada własne biuro technologiczne oraz dział kontroli jakości. Dysponuje bogatym parkiem maszynowym, który pozwala na produkcję na wysokim poziomie jakościowym. Klientami są odbiorcy w kraju i za granicą. Zakład wytwarza również swój własny produkt - hedery do kombajnów. Emmarol posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2008.



    Widok na malarnię proszkową.


    Malarnia proszkowa została usytuowana w nowej hali. Technolodzy z firmy ADAL zaprojektowali ją w taki sposób, że jest wystarczająco dużo miejsca na wszystkie etapy procesu lakierowania, ale przy tym nie zajmuje ona niepotrzebnie cennej przestrzeni. Rozkład urządzeń gwarantuje komfortową pracę lakiernikom.

    Projekt lakierni uwzględnia zarówno ergonomię obsługi poszczególnych urządzeń, jak i maksymalne ograniczenie zajmowanego przez malarnię cennego miejsca na hali.

    Lakiernia, umożliwiająca malowanie detali o maksymalnych wymiarach (L × B × H) 3,0 × 1,0 × 1,6 m, składa się z obszarów realizujących następujące procesy:

    - załadunek detali;

    - przygotowanie powierzchni: myjka taktowa - 4 strefy, 7 zabiegów; suszarka po myciu;

    - malowanie proszkowe w dwóch gniazdach: dwie kabiny ręczne;

    - polimeryzacja farby: piec komorowy;

    - rozładunek detali.


    W lakierni ciekłej elementy malowane są elektrostatycznie.


    Dopełnieniem wyposażenia malarni jest stacja produkcji wody demi oraz instalacja neutralizacji ścieków. System transportu jest łączony, tzn. od strefy załadunku, przez myjkę, aż do wyjścia z suszarki po myciu detale transportowane są na trawersach przy pomocy automatycznego przenośnika. Następnie trawersy przemieszczane są ręcznie do jednej z dwóch kabin proszkowych, pieca polimeryzacji, aż do strefy rozładunku. Pełny cykl technologiczny przebiega następująco: po załadunku detale transportowane są do myjki, gdzie następuje zdefiniowany wcześniej proces przygotowania powierzchni. Składa się on z następujących etapów: dwukrotne odtłuszczanie, płukanie wodą sieciową, aktywacja, fosforanowanie cynkowe, dwukrotne płukanie wodą sieciową oraz demi. Dostawcą chemii jest firma Chemetall.


    Tagi: ADAL,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...

    WYDANIE 4(84)/2013

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne