• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 1(87)/2014

    Artykuły branżowe

    Urządzenia Lakiernicze

    Lakiernictwo Proszkowe

    Technologie Lakiernicze

    Przegląd inwestycji

    ponad rok temu  01.01.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

    Malowanie proszkowe w firmie Kordas to ostatni i zwieńczający etap produkcji - podsumowanie ich jakości i rzetelności.

    Malowanie proszkowe w firmie Kordas to ostatni i zwieńczający etap produkcji - podsumowanie ich jakości i rzetelności.

    Strona 1 z 2

    Udana współpraca i korzystanie z doświadczenia specjalistów z branży lakierniczej receptą na sukces pracy nowej automatycznej malarni proszkowej

    Firma Kordas ze Srebrnej Góry do budowy nowej lakierni podeszła profesjonalnie - proces malowania jest codziennie monitorowany przez własne laboratorium wyposażone w specjalistyczny sprzęt do kontroli jakości przygotowania powierzchni i powłok malarskich.

    Nowoczesna lakiernia to inwestycja będąca poważnym krokiem w rozwoju firmy Kordas sp. j. działającej na rynku od 2005 roku i zatrudniającej już ok. 110 pracowników. Rozbudowany dział technologiczny i wykwalifikowana kadra to ich atut w dziedzinie produkcji elementów metalowych z blach czarnych, ocynkowanych, aluminiowych i nierdzewnych.

    - Oferujemy kompleksowe usługi, czyli od opracowania technologii, cięcia laserowego na maszynach marki TRUMPF lub prasach rewolwerowych firmy AMADA, gięcia przy wykorzystaniu nowoczesnych maszyn CNC, spawania, szlifowania, po pokrycie lakiernicze metodą malowania proszkowego - wyjaśnia Emanuel Kurasiński, kierownik lakierni. - Obecnie naszym klientom dostarczamy chociażby elementy obudów agregatów chłodniczych, rozdzielni, szaf serwerowych, elementy ekskluzywnych mebli biurowych, stojaki reklamowe do centrów handlowych czy elementy taboru kolejowego. Za każdym razem potrzeby klientów konfrontujemy z naszymi możliwościami i ustawiamy proces produkcji. Dzięki temu nasza oferta wyrobów jest bardzo szeroka.

    - Szybki rozwój firmy i zwiększenie ilości zamówień klientów to tylko niektóre z powodów wybudowania nowej lakierni, która przyspieszyła i usprawniła proces produkcji - dodaje Aleksandra Wolnik, laborant lakierni. - Szukaliśmy nowoczesnych, odważnych, oszczędnych i solidnych rozwiązań, by produkty jakościowo stawały się coraz bardziej konkurencyjne na rynku lakierniczym. Dlatego od pierwszego dnia pracy linii lakierniczej kładziemy nacisk na spełnianie wymogów co do jakości powłok detali. Temu służy nasze laboratorium, które jest wyposażone przez firmę Eurotom Sp. z o.o. w urządzenia renomowanej marki BYK-Gardner.

    Nowa lakiernia to rezultat szukania nowoczesnych, odważnych, oszczędnych i solidnych rozwiązań.

    Kabinę marki Gema dostarczyła firma EKO-BHL Sp. z o.o.

    Nowocześnie wyposażone laboratorium codziennie analizuje pracę lakierni, dzięki czemu proces malowania jest ulepszany na bieżąco.


    Na wyposażeniu wspomnianego laboratorium znajdziemy urządzenie do pomiaru połysku w trzech geometriach (20/60/85 stopni), spektrofotometr do pomiaru barwy, tester udarności, tester giętkości i elastyczności metodą gięcia na trzpieniu, tester przyczepności siatką nacięć oraz - nieodzowny w pracy lakierni - grubościomierz. Każdego dnia są tutaj przeprowadzane i archiwizowane testy. - Dzięki badaniom jesteśmy w stanie wykryć nieprawidłowości w procesie i je korygować - wyjaśnia Aleksandra Wolnik. - To skutkuje podniesieniem jakości powłok lakierniczych i oszczędnościami robiącymi ogromne wrażenie. Testy laboratoryjne pozwalają nam dopracować parametry przygotowania powierzchni oraz dobrać optymalne grubości powłoki każdej farby, by podnieść odporność antykorozyjną i wytrzymałość powłoki przy zachowaniu oszczędności w aplikacji farb. Mamy coraz bardziej wymagających klientów i ciekawe, ale trudne do realizacji projekty. Malowanie jest ostatnim etapem naszej produkcji - to podsumowanie naszej jakości i rzetelności. Wysoką jakość przygotowania powierzchni zapewnia 40-metrowa myjka kompozytowa. Proces jest 6-strefowy, zawiera w sobie fosforanowanie żelazowe oraz pasywację - procesy opracowane i dostarczone przez firmę Chemetall. Wanny są zaopatrzone w czujniki poziomu i temperatury. Ściany pieca i suszarki są zbudowane z płyt ceramicznych będących świetnym izolatorem ciepła. Kurtyny oraz zamknięty obieg nagrzanego powietrza zapewniają wewnętrzny ruch powietrza i nieprzedostawanie się ciepła na zewnątrz. Z poziomu panelu sterowania można dokonywać większości ustawień parametrów pracy myjki, suszarki oraz pieca.

    Tagi: EKO-BHL,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...