• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - emptmeyer 28.05-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 2(82)/2013

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.03.2013, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2

  Automatyczne pistolety gwarantują jakość malowania, zmniejszają nakłady na konserwację


  Przedsiębiorstwo Anest Iwata opracowało nowy automatyczny pistolet lakierniczy mający za zadanie wspierać lakierników w sprostaniu zasadniczym wyzwaniom w zautomatyzowanych procesach lakierniczych. Wydajny i elastyczny w zastosowaniu model WA-M220 Mangusta pozwala na wysokiej jakości lakierowanie powierzchni.

  1292pistol_001.jpg


  Zautomatyzowane lakiernie gwarantują nie tylko wysoką ekonomiczność, lecz także uzyskanie wymaganej jakości. Te ważne i podstawowe cele przedsiębiorstw realizowane są dopiero poprzez połączenie automatycznych lakierni z odpowiednimi pistoletami lakierniczymi wysokiej jakości, które w takim współdziałaniu z pewnością spełnią postawione wymagania.

  Aby sprostać takim wyzwaniom, Anest Iwata opracowała nowy pistolet lakierniczy typu WA-M220 Mangusta. Obszar jego zastosowania jest nad wyraz różnorodny: pistolet można zintegrować niemal z każdym urządzeniem oraz pracuje skutecznie, pewnie i niezawodnie w najróżniejszych lakierniach przemysłowych, jak np. w maszynach do natrysku powierzchni płaskich, stołach obrotowych, urządzeniach z przenośnikiem łańcuchowym, w pomostach natryskowych i szczególnie z robotami lakierniczymi. Pistolet umożliwia statyczne i dynamiczne prace lakiernicze.

  Na powierzchnie z tworzywa sztucznego, metalu, drewna i ceramiki za pomocą pistoletu można nakładać lakiery wodorozcieńczalne i rozpuszczalnikowe, emalie, glazury, środki rozdzielające, kleje i inne płyny czyszczące.

  1292pistol_002.jpg


  1292pistol_003.jpg


  1292pistol_004.jpg


  Prosta konserwacja i czyszczenie

  WA-M220 Mangusta to dwuczęściowy podzespół składający się z automatycznego pistoletu oraz bloku przyłączeniowego WA-M4R. W przypadku gdy do dyspozycji jest bardzo niewielka ilość czasu, dwukomponentowa budowa umożliwia trwającą sekundy oraz prostą wymianę pistoletu lakierniczego, realizowaną poprzez śrubę dociskową z przetyczką. Wykluczone jest poluzowanie się węży i przypadkowe przestawienie położenia urządzenia. Dzięki temu istotnie zmniejsza się nakład czasu przeznaczony na konserwację i naprawę. Wszystkie części przewodzące materiał powlekający wykonane są ze stali nierdzewnej i tym samym gwarantują wysoce wytrzymałą oraz prostą w czyszczeniu powierzchnię.

  1292pistol_005.jpg

  Dzięki technologii dyszy wstępnie rozpylającej WB1 uzyskiwane jest bardzo dobre rozpylenie oraz delikatne, jednorodne rozprowadzenie materiału na powierzchni.


  Uzyskiwanie jednorodnych powierzchni

  Według producenta, ze względu na skrajnie niskie tworzenie się mgły lakierniczej, pistolet lakierniczy uzyskuje bardzo wysoki stopień przenoszenia materiału i tym samym ogromne oszczędności materiału lakierniczego. To właśnie w połączeniu z opracowaną przez Anest Iwata technologią wstępnego rozpylania, dzięki wyśmienitemu rozpylaniu materiału, użytkownicy mogą uzyskiwać najlepsze wyniki lakierowania oraz delikatne i jednorodne rozprowadzenie materiału na powierzchni. Ten aspekt jest nadzwyczaj interesujący podczas powlekania części z zagłębieniami, jak np. w przypadku pokryw telefonów komórkowych.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...