• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 5(97)/2015

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Budownictwo

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  01.09.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2
  Farby proszkowe firmy Axalta Coating Systems zostały wykorzystane przy budowie belgijskiego budynku ekologicznego. Farby proszkowe firmy Axalta Coating Systems, globalnego dostawcy lakierów ciekłych i proszkowych, zostały zastosowane we wnętrzach oraz na zewnątrz nowej siedziby Brussels Environment - rządowej organizacji odpowiedzialnej za środowisko i energię w Brukseli, w Belgii.

  Brussels Environment zajmuje się opracowywaniem programów, które mają na celu zapobieganie tworzeniu się odpadów oraz sprawne zarządzanie nimi. Ta rządowa organizacja bada, monitoruje i zarządza kwestiami związanymi z powietrzem, wodą, glebą, hałasem i biozróżnicowaniem dla ponad miliona osób mieszkających w tym regionie. Wydaje również zezwolenia dotyczące środowiska oraz opracowuje i wspiera projekty edukacyjne. Brussels Environment zajmuje się także działalnością w zakresie budowy zgodnej z wymaganiami środowiska.

  Konstrukcja budynku, zlokalizowanego w samym centrum miasta, została zaprojektowana przez lokalnego architekta Philipee Samyna oraz firmę architektoniczną Cepezed. Budynek miał stać się krajowym i międzynarodowym przykładem odpowiedzialności w zakresie ochrony środowiska. Projekt spełnia surowe wymagania klimatyczne, pielęgnuje wartości kulturowe oraz zwraca uwagę zwartą konstrukcją, funkcjonalnością i przejrzystą formą. W trakcie projektowania stosowano się do zasad ochrony środowiska. Na przykład główne atrium uwieńczone zostało szklaną kopułą, tak aby wychwytywane przez nie ciepło zostało ponownie wykorzystane. W celu pokrycia zewnętrznej fasady, jak również ścian wewnętrznych wykorzystano przyjazne dla środowiska farby proszkowe Axalta.

  - Pracowaliśmy z Kyotec Belgo Metal przy fasadach zewnętrznych, które pokryliśmy wysokiej jakości poliestrem do zastosowań architektonicznych (szczegóły obok - dop. red.) w kolorze RAL 9005 o wykończeniu matowym i półpołysku - powiedział Jan Brugman, kierownik Segmentu Architektonicznego dla działalności Axalta w zakresie farb proszkowych na kraje Beneluksu. - Jeśli chodzi o ściany wewnętrzne, które zostały pokryte tym samym produktem wysokiej jakości do zastosowań zewnętrznych w kolorze RAL 9003 w wykończeniu matowym, współpracowaliśmy z Sapa Aluminium B.V. w Hoogezand. Kompletny budynek wygląda fantastycznie i przede wszystkim jest wierny wszystkim założeniom i zasadom swojego inwestora.


  1646natura_001.jpg  W odpowiedzi na oczekiwania architektów, dekoratorów, producentów mebli i przemysłu w ogóle, firma Axalta pod marką Teodur® AP Matt oferuje wszystkie kolory RAL w gładkim matowym wykonaniu. Wykończenie to jest coraz częściej preferowane przez projektantów i architektów ze względu na jego elegancki, stonowany wygląd oraz doskonałą jakość krycia. Efekt otrzymany dzięki zastosowaniu Teodur® AP Matt wydaje się niemal miękki i miły w dotyku.


  1646natura_002.jpg

  Elewacja pokryta jest wysokiej jakości proszkowymi farbami architektonicznymi.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...