• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 6(98)/2015
    Strona 2 z 3

    1682pelni_002.jpg

    Wszystkie roboty wyposażone są w wysokoobrotowe aplikatory rotacyjne EcoBell2.

    W pełni zautomatyzowany zespół nakładania szczeliwa

    Po nałożeniu primera, w KTL następuje nakładanie szczeliwa na poszczególne spojenia spawalnicze. Odbywa się to na specjalnie opracowanym przez Dürr stanowisku. Równolegle zabezpiecza się karoserię specjalną masą od efektów uderzeń kamyków i korozji. Cały proces odbywa się całkowicie automatycznie z zastosowaniem ośmiu standardowych robotów Dürr EcoRS, które w razie potrzeby mogą zostać w każdej chwili dowolnie przeprogramowane odpowiednio do typu obrabianej karoserii.
    Następnie system czyszczenia Ecopaint Clean usuwa luźne stałe zanieczyszczenia z powierzchni karoserii. Obracające się szczotki przeciągają piórami po powierzchni zewnętrznej karoserii, zbierając zalegający na niej kurz.
    Karoserie następnie transportowane są na dwie linie lakiernicze pracujące według specyficznego dla Forda procesu 3-WET-PAINT. W sumie 32 roboty lakiernicze typu EcoRP L033 nanoszą warstwę primera, bazy i nawierzchni CC w trzech po sobie następujących krokach. Aby sprostać temu zadaniu, wszystkie roboty wyposażone są w wysokoobrotowe aplikatory rotacyjne EcoBell2. Innowacyjne klimatyzatory EcoSmart AC zapewniają optymalną kontrolę parametrów powietrza, przyczyniając się w dużej mierze do osiągnięcia wysokiej jakości pokrycia malarskiego w zakładzie Forda w Sanand. Nawet przy trudnych warunkach klimatycznych typowych dla Indii, takich jak wysoka temperatura i wilgotność, klimatyzatory pracują nieprzerwanie dokładnie wg zadanych parametrów. To rozwiązanie znacząco zmniejsza zużycie energii nawet o 30%, jednocześnie obniżając koszty produkcji. Inwestycja w klimatyzatory EcoSmart AC zwraca się w ciągu jednego roku. - Dzięki interakcji między innowacyjną technologią firmy Dürr i wewnętrznie opracowanym procesom lakierniczym firmy Ford tworzony jest nowy technologiczny punkt odniesienia na rynku indyjskim - wyjaśnia opisując współpracę z Fordem Manfred Weil, dyrektor Dürr Division Paint and Final Assembly Systems.

    Praca robotów w trybie awaryjnym


    W przypadku awarii jednego z robotów, prędkość pracy linii może w być w dalszym ciągu utrzymana dzięki tzw. trybowi awaryjnemu. Wówczas to pozostałe roboty przejmują zakres prac lakierniczych uszkodzonego robota, utrzymując tym samym prędkość cyklu produkcyjnego. Funkcja ta nie tylko zabezpiecza przed nieplanowanymi postojami linii, ale również przyczynia się stale do obniżenia kosztów produkcyjnych.
    Końcowa komora suszarnicza i piec następujący po KTL są dodatkowo wyposażone w system oczyszczania powietrza Ecopure TAR firmy Dürr, który oczyszcza wyrzucane powietrze na zasadzie dopalania zanieczyszczeń. Poprzez zastosowanie rekuperacji ciepła, energia cieplna w oczyszczonym powietrzu jest odzyskiwana i powtórnie wprowadzana do procesu produkcyjnego. W taki oto sposób zostaje zrealizowane założenie maksymalnego wykorzystania zasobów i obniżenia emisji CO2.

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...