• Reklama
  A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.12.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(89)/2014

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Lakiernictwo Proszkowe

  Technologie Lakiernicze

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Strona 1 z 2

  Najnowszej generacji pistolety firmy Nordson: Encore HD, technologii proszkowej HDLV, w automatycznej lakierni firmy ALURON

  Bardzo duży nacisk na najwyższą jakość produkowanych i lakierowanych wyrobów, przy znacznie wyższej niż klasyczna wydajności systemu lakierniczego, a jednocześnie niższych kosztach eksploatacyjnych - to główne założenia, jakie postawiła firma ALURON dostawcy systemu lakierniczego do powstającej nowej malarni proszkowej. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu zastosowanej i wciąż rozwijanej technologii HDLV (High Density Low Velocity) firmy Nordson, wymagania te udało się spełnić.

  Firma ALURON Sp. z o.o. działa na polskim rynku od 2002 roku jako przedsiębiorstwo nastawione na wdrażanie nowych technologii w branży okien i drzwi. Te dwanaście lat wystarczyło by była obecnie doskonale rozpoznawana w branży i zaliczana do europejskiej czołówki producentów. Z produktami firmy ALURON identyfikuje się kilkuset kontrahentów w kraju, a o silnej pozycji przedsiębiorstwa świadczy miejsce w czołówce firm sprzedających systemy aluminiowe oraz ekspansja na rynki Europy. Systemy aluminiowe oferowane przez ALURON to nie tylko profile (m.in. okapniki, listwy, parapety), to także akcesoria (uszczelki, wkręty, klipsy, zaślepki) oraz materiały dodatkowe (szablony, elementy montażowe, kleje).
  Różnorodność współczesnych rozwiązań konstrukcyjnych oraz możliwości aranżacyjnych prowadzą do rosnących ciągle wymogów architektów i inwestorów względem firm wykonawczych w zakresie doradztwa i jakości. ALURON stara się zaoferować jak najwyższe i kompleksowe standardy produktów i usług, a drogą do tego celu są m.in. inwestycje w nowoczesny park maszynowy. Jedną z ostatnich jest instalacja bardzo nowoczesnej, automatycznej malarni proszkowej.

  Spośród kilku oferentów systemów lakierniczych wybór padł na innowacyjną technologię oferowaną przez firmę Nordson, technologię HDLV (patrz ramka). Jej podstawą jest unikalny proces transportu proszku za pomocą pomp typu HDLV (High Dencity Low Volume), zapewniających bardzo stabilne dostarczanie o wiele większej ilości proszku z minimalną ilością sprężonego powietrza i przy znacznie zmniejszonej prędkości. W skład systemu lakierniczego wchodzą rozwiązania chronione patentami: centrum podawania proszku Spectrum HD z pompami proszkowymi HDLV wraz z kabiną malarską ColorMax3 oraz najnowszymi pistoletami Encore HD. Wszystko sterowane za pomocą zapewniającego pełną kontrolę nad procesem lakierowania zintegrowanego sterownika iControl. Jednolita i powtarzalna jakość powłoki lakierniczej, zapewniona poprzez system sterowania iControl, pozwala na aplikację odpowiedniej ilości proszku, zgodnie z wymaganiami danego produktu ustalonymi przez operatorów. W skrócie, łącząc prędkość manipulatorów oraz ilość proszku z prędkością przenośnika, przy minimalnej ilości sprężonego powietrza, nakładamy odpowiednią ilość proszku dzięki fotooptycznemu systemowi wykrywania i rozpoznawania detali. Pamiętajmy, że mówimy cały czas o jednym, zintegrowanym, standardowym sterowniku.

   

  Tagi: Nordson,

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...