• Reklama
    A1 - kabe

Szukaj

    Reklama
    B1 - IGP 2024 Julian

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(89)/2014
    Fot 1: Linia czyszczenia blach i kształtowników wraz ze stanowiskiem malowania. Stanowisko malowania i suszenia nie jest oddzielone ścianą od pozostałej części hali.

    Fot 1: Linia czyszczenia blach i kształtowników wraz ze stanowiskiem malowania. Stanowisko malowania i suszenia nie jest oddzielone ścianą od pozostałej części hali.

    Strona 2 z 3

    Fot 2: Podwieszanie blach do belki trawersy.

    Fot 3: Instalacja jest dziełem firm: POLTECH, EKOMAL, PUT WAGNER-SERVICE. Halę budowała firma PW Pasek.


    Trzon linii przygotowania powierzchni stanowi instalacja firmy Poltech s.c. z Wielunia. Firma w całości zaprojektowała i dostarczyła układ załadunku i rozładunku obrabianych elementów, przenośnik podwieszony do obsługi całej linii oraz urządzenie do śrutowania blach i kształtowników w układzie pionowym.
    Wyjątkowość zainstalowanego wyposażenia polega na unikatowej konfiguracji jego elementów dla tego typu aplikacji. Większość spotykanych na rynku linii do konserwacji blach i kształtowników opiera się o transport poziomy. W przypadku instalacji w stoczni zastosowano pionowy przenośnik zaprojektowany specjalnie na potrzeby tej linii. Dzięki zastosowaniu konwejera podwieszonego udało się zaoszczędzić przestrzeń produkcyjną oraz wyeliminować kosztowny układ szczotki, niezbędny do oczyszczania elementów ze śrutu przy transporcie poziomym. Firma Damen wyposażyła instalację w specjalne chwytaki własnego projektu, które po zamocowaniu do trawersy przenośnika umożliwiają transport w pionie przez wszystkie kroki technologiczne, zarówno blach i kształtowników.

    Materiał do czyszczenia składowany jest na zewnątrz, skąd ładowny jest na dedykowany wózek transportowy. Aby uniknąć zbędnych operacji obracania detali, zarówno blachy, jak i kształtowniki układane są w pionie - drugi typ elementów, za pomocą specjalnych uchwytów. Wózek jest w stanie pomieścić 24 tony materiału. Platforma wózka wyposażona jest w podnośnik hydrauliczny, który umożliwia uniesienie elementów na wysokość toru przenośnika podwieszonego i wpięcie obrabianych detali w trawersę. Operacja podnoszenia i zaczepiania blachy trwa ok. 90 sekund, przy elemencie 12-metrowym.
    Po wpięciu detalu, przenośnik łańcuchowy transportuje go przez poszczególne urządzenia. Nośność konwejera wynosi 5 ton, a zakres pracy mieści się w przedziale 0,4-4 m/min. Robocza prędkość pracy zawiera się w przedziale 1,5-1,7 m/min i umożliwia przygotowanie powierzchni do klasy SA 2,5. Całkowity czas trwania procesu wynosi ok. 15 minut, od momentu załadunku do rozładowania elementu.
    Urządzenie do śrutowania firmy Poltech wyposażone jest w 6 turbin rzutowych, sterownych niezależnie. Dzięki powyższemu rozwiązaniu możliwe jest niezależne sterowanie pracą poszczególnych rzutników i ich załączenie w zależności od szerokości obrabianego elementu. Oczyszczarka wyposażona jest w manipulator odmuchowy, który umożliwia oczyszczenie blachy z pozostałości pyłów po śrutowaniu. System wentylacji maszyny oparty jest o filtr firmy Donaldson, spełniający najbardziej restrykcyjne wymogi dotyczące środowiska.
    Stanowisko rozładunku wyposażono w manipulator o dwóch stopniach swobody, który odbiera elementy z przenośnika i transportuje je na stanowisko rozładunku suwnicą.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    • ~ Kuba 1 ponad rok temu Świetny artykuł! Warto wspomnieć także o tym jak istotne jest inwestowanie w wewnętrzne unowocześnienia firmy takie jak np. system CRM do kompleksowego zarządzania działalnością, z dowolnego miejsca na świecie. To rozwiązanie konieczne dla rozwoju działalności, a wciąż niewystarczająco doceniane. Ma to swoje plusy, bo wdrażając CRM niejednokrotnie zyskujesz przewage nad konkurencją. Link dla zainteresowanych https://firmao.pl/ds...
      oceń komentarz zgłoś do moderacji

    WYDANIE 3(89)/2014

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne