• Reklama
    A1 - eko color 08.11-31.12.2023 Julian

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 3(95)/2015

    Artykuły branżowe

    Przygotowanie Powierzchni

    ponad rok temu  01.05.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

    Strona 1 z 2
    Zadania związane z czyszczeniem w przemyśle motoryzacyjnym oraz u dostawców pojazdów zawsze są bardziej wyrafinowane i jakościowo wymagające. Z jednej strony, istnieje konieczność usuwania różnego rodzaju zabrudzeń z przeróżnych części składowych. Z drugiej zaś strony, usuwające lub ściągające zabrudzenia z metalu płyny robocze nie powinny mieć wpływu na efekty czyszczenia, a środek czyszczący przynajmniej nie powinien zmieniać wyglądu powierzchni metalu, ani też obniżać siły czyszczenia.

    HAKUPUR A 934 - nie zawiera boru, monoetanoloamin, bez biocydów, biostabilny - uniwersalny środek myjący w procesach budowy i montażu silników i skrzyń biegów



    Przykładem tego rodzaju procesu są bardzo wrażliwe stopy aluminium, w szczególności o dużej zawartości krzemu. Stopy te są bardzo często stosowane podczas produkcji głowic cylindra. Bardzo często roztwory czyszczące atakują te stopy podczas procesu czyszczenia i zabarwiają je. Przebarwienia powierzchni na niektórych obszarach są nie tylko problemem wizualnym, ale prowadzą również do zakłóceń optycznych systemów wykrywania stopnia czystości powierzchni i sprawiają, że konieczne stają się przeróbki lub części zostają całkowicie zniszczone.

    Efekt zabarwienia zachodzi zwłaszcza w temperaturach czyszczenia powyżej 60°C i/lub jeśli czas styczności jest dłuższy od 15 minut. Takie długie czasy obróbki są zwykle niespotykane, ale zdarzają się często podczas nieplanowanych zatrzymań linii. W ich trakcie elementy pozostają długi czas w kontakcie z roztworem środka czyszczącego lub z fazą parową nad roztworem środka do czyszczenia.

    Innym wymaganiem jest to, że środek do czyszczenia powinien działać w zakresie temperatur od 20 do 40°C, a mimo to roztwór powinien być stabilny przez długi okres. Taka temperatura otoczenia jest idealnym stanem dla intensywnego rozwoju bakterii. Ale na przykład usuwanie zadziorów w warunkach wysokiego ciśnienia zawsze przebiega w temperaturze poniżej 40°C, aby chronić delikatne pompy wysokociśnieniowe.

    Przedsiębiorstwo Chemische Werke Kluthe Heidelberg opracowało HAKUPUR A 934 - środek do czyszczenia, który spełnia te szczególne wymagania. W recepturze świadomie zrezygnowano z użycia biocydów alergizujących skórę - niemniej jednak produkt przekonuje o swojej niezwykłej stabilności biologicznej. HAKUPUR A 934 daje doskonałą ochronę przed korozją powierzchniom stalowym i aluminiowym. Już w stężeniu 2% HAKUPURU A 934 osiąga kategorię korozji 0, według DIN 51360 część 2.

    Kombinacja środka powierzchniowo czynnego w HAKUPUR A 934 sprawia, że usunięte zanieczyszczenia mogą być przy pomocy odpowiedniego odolejacza łatwo oddzielone od powierzchni kąpieli czyszczącej. Ponadto, taka kombinacja środka powierzchniowo czynnego pozwala na jego zastosowanie przy wysokich ciśnieniach i w wysokich temperaturach otoczenia, dzięki czemu środek czyszczący może być stosowany przy ciśnieniu powyżej 100 barów i nie wytwarza piany. HAKUPUR A 934 zawiera także nieżelazne inhibitory, tak aby elementy mosiężne pomp wysokociśnieniowych nie były przez nie atakowane w toku procesu czyszczenia. Dołączone środki stabilizujące chronią je przed wytrącaniem się kamienia, także w warunkach twardej wody wodociągowej.

    Tagi: HAKUPUR, Kluthe,

    Komentarze (0)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik
      Nie ma jeszcze komentarzy...