• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 2(94)/2015

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  01.03.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2
  Grupa Azoty to największy koncern w Polsce i jeden z największych w Europie, w skład którego wchodzą cztery zakłady chemiczne zlokalizowane w Tarnowie, Policach, Puławach i Kędzierzynie-Koźlu. Tylko Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. produkuje biel tytanową, która wprowadzana do sprzedaży pod nazwą handlową TYTANPOL® cieszy się uznaniem odbiorców zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

  Pigmenty dwutlenku tytanu produkujemy od ponad 35 lat. Policka spółka czerpie korzyści z położenia geograficznego. Fabryka umiejscowiona jest bezpośrednio przy ujściu Odry do Zalewu Szczecińskiego. Spółka dysponuje specjalistycznym zapleczem portowym, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie firmy. Dzięki doskonałej lokalizacji z własnym portem pełnomorskim i barkowym, wysokiej i stabilnej jakości produktów, nasze pigmenty są znane i cenione na całym świecie.

  Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" SA kontynuuje swoje najlepsze tradycje i dostosowuje się do potrzeb nowoczesnego rynku. Dzięki udoskonalaniu produkcji i wyjściu naprzeciw oczekiwaniom klientów, w oparciu o posiadaną wiedzę, doświadczenie i potencjał produkcyjny, oferujemy szeroką paletę gatunków dostosowanych do poszczególnych obszarów zastosowań.

  Aktualnie Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" SA posiada możliwości produkcji wielu gatunków pigmentów bieli tytanowej. Regularnie produkujemy gatunki uniwersalne R-001, R-003, R-210 przeznaczone głównie do farb zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego zastosowania oraz specjalistyczne, takie jak R-002, R-211, R-213, RD-5, znajdujące swoje zastosowanie głównie w farbach wymagających bardzo dobrych i wysokich właściwości. Wytwarzamy również gatunek R-310 przeznaczony do zastosowania podczas produkcji papieru dekoracyjnego lub pigmentowania żywic.


  1564biel_001.jpg


  Największe zapotrzebowanie na biel tytanową jest w branży farb i powłok. Na drugim miejscu znajduje się przemysł tworzyw sztucznych, a na trzecim przemysł papierniczy. Pigmenty dwutlenku tytanu pełnią bez wątpienia najważniejszą rolę w gronie pigmentów nieorganicznych i są zdecydowanie najszerzej stosowane.

  Przemysł tworzyw sztucznych zużywa istotną część produkcji pigmentów dwutlenku tytanu. Zdecydowana większość tworzyw sztucznych wymaga pigmentowania w celu nadania wyrobom końcowym nieprzezroczystości i odpowiedniej barwy. Z uwagi na techniki wytwarzania tworzyw sztucznych, większość konsumowanej przez ten przemysł bieli tytanowej stosowana jest do produkcji koncentratów pigmentowych (tzw. Masterbaches), które z kolei służą do pigmentowania finalnych wyrobów. Dostosowując się do potrzeb rynkowych i wykorzystując swoje 35-letnie doświadczenie, stworzyliśmy wysokiej jakości specjalistyczny pigment Tytanpol RS, szeroko wykorzystywany w gałęzi przemysłu tworzyw sztucznych. Jest to pigment odmiany rutylowej, który charakteryzuje się wysoką zdolnością rozjaśniania i siłą krycia. Jego niska chłonność wody uzyskana dzięki hydrofobizacji powierzchni zapobiega tworzeniu się pęcherzy w masie polimerowej, dzięki czemu jest idealny do produkcji koncentratów pigmentowych. Tytanpol RS posiada certyfikat NSF nr 14, który pozwala na stosowanie go w materiałach mających kontakt z wodą pitną.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...