• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(95)/2015

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  01.05.2015, ~ Administrator   

  Strona 1 z 3
  Współpraca i podział kompetencji nie dziwi, skoro mowa o biznesie w rejonie Szwecji. Od XVI wieku w Gnosjö - regionie znanym z rozwoju małej przedsiębiorczości, kultywowane są tradycje rzemieślnicze rodu Törefors, a spółka HangOn AB to bodaj najlepszy przykład rozkwitu najsprawniejszych praktyk dla przemysłu lakierniczego, czego dowodzą sukcesy rynkowe w ponad 40 krajach świata.

  Przemyślane rozwiązania w strefie załadunku i rozładunku, systemów podwieszania i maskowania detali  Impulsem dla rozwoju rodzinnych tradycji była pierwsza w tym regionie Szwecji fabryka formująca drut na maszynach - w 1850 roku napędzana strumieniem wody. Był rok 1963, gdy w Hillerstorp senior rodu Törefors rozpoczął produkcję zawieszek na potrzeby pierwszej w miasteczku lakierni proszkowej. Odkąd w 1996 roku został zaprezentowany i zarejestrowany znak firmowy HangOn, rozpoczęła się globalna ekspansja producenta systemów zawieszania i maskowania elementów dla przemysłowego procesu lakierowania proszkowego. Każdy kolejny rok to debiut nowatorskich rozwiązań - dziś aż 50 strzeżonych jest międzynarodowymi patentami, a powiększające się grono dystrybutorów, którzy skwapliwie korzystając ze szwedzkiego know-how, stają się liderami na swych rynkach. Dość powiedzieć, że od XXI wieku fabryka firmy była rozbudowywana 8-krotnie, cały czas powiększano i modernizowano park maszynowy, acz po dziś dzień w sąsiedztwie hal z maszynami CNC konkurują obrabiarki zaprojektowane swego czasu ściśle według wskazówek założyciela HangOn.

  - Tradycyjne maszyny biją szybkością powtarzalnych operacji te sterowane numerycznie, więc w systemie dwuzmianowym powstaje każdego dnia 10 tysięcy zawiesi - dowodzi Petter Töresfors. - Co innego, że słyniemy z niestandardowych rozwiązań, opracowując tysiące dedykowanych zawiesi każdego roku, a od niedawna nasz Dział Badań i Rozwoju wykorzystuje technologię szybkiego prototypowania (3D), by jeszcze skuteczniej odpowiadać na indywidualne potrzeby przemysłu lakierniczego. Efekt? Cztery dni od zamówienia do dostarczenia systemów zawieszania i maskowania - tak szybka reakcja to standard w relacjach z klientami w Polsce, co stanowi absolutny rekord logistycznych kompetencji! Sto milionów produktów oczekujących na twoje zamówienie w naszym magazynie wysokiego składowania, to ogromne prawdopodobieństwo tego, że posiadamy rozwiązanie, którego aktualnie poszukujesz.


  1593trzymaj_001.jpg

  Danuta Ludwiczak i Mikołaj Kruk, przedstawiciele HangOn Sp. z o.o., w towarzystwie udziałowców rodzinnego przedsiębiorstwa.


  1593trzymaj_002.jpg

  Szwedzka firma produkuje każdego dnia 10 tys. zawiesi.


  1593trzymaj_003.jpg

  W kompetencjach HangOn są rozwiązania, które pozwalają zaoszczędzić nawet 50% kosztów!


  Maskowanie, systemy podwieszania oraz zawieszki są małą częścią przemysłowego procesu lakierowania, ale ich wpływ na rezultat finalny trudno przecenić. Co prawda, szacunkowy koszt podwieszania i maskowania to raptem 2-4% całości kosztów. Niby niewiele, ale też mało kto zdaje sobie sprawę, że (tylko!) przemyślane rozwiązania w strefie załadunku i rozładunku przyczyniają się do redukcji kosztów produkcyjnych - bagatela, o połowę!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...