• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2024 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(80)/2012

  Artykuły branżowe

  Drewno

  Procesy Wspomagające

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  01.11.2012, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 2 z 2


  ICA uruchomiła również program starzenia przyspieszonego noszący nazwę Q-TRAC Natural Sunlight Concentrator. Jest to system, w którym promienie słoneczne skupiane są za pomocą szeregu luster na panelu poddawanym testom. W ten sposób naturalne światło słoneczne skoncentrowane na wzorcach wywołuje znaczne naprężenia na powłoce lakierniczej. W ciągu dnia odpowiedni mechanizm sprawia, że wzorzec śledzi ruch słońca i zapewnia w ten sposób stałą maksymalną ekspozycję. Ponadto, od zachodu do wschodu słońca, wzorzec przechodzi cykl zwilżania, który polega na zaprogramowanym natryskiwaniu jego powierzchni. Test jest więc wymagający nie tylko ze względu na ilość uczestniczącej w nim energii, lecz także z powodu sztucznie wytwarzanej wilgoci. Badanie przeprowadzone w Arizonie łączy zasadniczo prędkość, która cechuje test przyspieszonego starzenia z wiarygodnością zastosowania pełnego spektrum naturalnego światła słonecznego. Analizując dokładnie ilość zaangażowanej energii słonecznej można stwierdzić, że 6-miesięczny cykl przeprowadzony w Arizonie, zgodnie z Q-TRAC, odpowiada 5-letniej naturalnej ekspozycji we Włoszech.


  1256trwalosci_002.jpg

  Wystawka testerów na pustyni w Arizonie.


  ICA opracowuje wodnorozpuszczalne produkty przeznaczone do zastosowania w stolarce zewnętrznej już od ponad dwóch dziesięcioleci, tym samym posiada w tej dziedzinie bogate doświadczenie, dzięki któremu potrafi dobierać odpowiednie surowce i określać najlepsze formuły dla ich stosowania.

  Próby starzenia przeprowadzane na zewnątrz stanowią uzupełnienie testów laboratoryjnych pozwalających na uzyskanie podstawowych informacji w stosunkowo krótkim czasie. Począwszy od pierwszych formuł lakierów wodorozcieńczalnych, jakie narodziły się pod koniec lat 80. XX wieku, w laboratoriach R&S firmy ICA stale wykonywane są testy trwałości w warunkach zewnętrznych.


  Od 1996 r., dział chemiczno-fizyczny laboratoriów w Civitanova w regionie Marche przeprowadza również wewnętrzne testy sztucznego starzenia (QUV). Współpraca z wykwalifikowanymi partnerami i badania prowadzone we własnych laboratoriach są najlepszą gwarancją zaangażowania firmy ICA oraz niezawodności jej produktów: ich trwałość zapewniona jest na podstawie aktualnych standardów technologicznych oraz wyników wielokrotnie przeprowadzanych testów starzenia. Celem stałej ewolucji surowców i opracowywania nowych receptur jest zapewnienie produktów lakierniczych zachowujących swoje właściwości i przez dziesięciolecia. Poważne podejście do rynku oznacza dla firmy ICA propozycję maksymalnych rezultatów możliwych obecnie do osiągnięcia wśród produktów stale awangardowych.


  Grupa ICA

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...

  WYDANIE 6(80)/2012

  Reklama
  C1 - Farby dekoracyjne