• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-04.2023 Bogumiła
  Serce malarni, czyli centrum proszkowe i kabina malarska.

  Serce malarni, czyli centrum proszkowe i kabina malarska.

  Strona 4 z 4

  Kontrola jakości 

  – Jesteśmy na etapie dopracowywania technologii, ale już teraz mogę powiedzieć, że była to trafiona inwestycja – podkreśla Adrian Boroń. – Malarnia spełnia nie tylko nasze aktualne wymagania, ale mamy jeszcze zapas mocy w przypadku zwiększenia produkcji. Rozwijamy się bardzo prężnie, już teraz produkujemy około czterech tysięcy drzwi miesięcznie, nie wszystkie są lakierowane, ale ich liczba rośnie. Malowane są bowiem także produkty przed procesem laminowania. Zatem warto mieć pewność, że wydajność lakierni jest na tyle duża, iż w przyszłości będzie w stanie sprostać wzrastającej produkcji. Nie bez znaczenia jest także poprawa warunków pracy operatorów lakierni. Automatyzacja znacznie ułatwiała obsługę, podnosząc komfort pracy i wyeliminowała zanieczyszczenia pyłem proszkowym, które siłą rzeczy powstają podczas pracy w lakierni ręcznej. 
  Dyrektor podkreśla również udaną współpracę z wykonawcą – firmą Romer. Chwali za profesjonalizm, doradztwo oraz wsparcie i serwis. – Projekt jest przemyślany, lakiernia dopracowana, zastosowano rozwiązania, które mają przynieść wymierne korzyści ekonomiczne, na przykład w zużyciu farby proszkowej czy rachunkach za gazowe ogrzewanie pieca. Wszelkie próby pracy malarni wyszły pozytywnie. 
  Warto wspomnieć, że firma KMT zainwestowała również w wewnętrzne laboratorium wyposażone we wszystkie potrzebne do oceny powłok urządzenia, między innymi: komorę starzeniową, komorę solną, grubościomierze, miernik szczelności powłok PoroTest, twardościomierz Rockwella, maszynę wytrzymałościową. 

  Lakierowanie odbywa się według standardów wyznaczonych przez stowarzyszenie Qualicoat, choć malarnia nie posiada jeszcze tego certyfikatu. Jest to jednak ważne, gdyż dziś, chcąc produkować wysokiej jakości wyroby, nie wystarczy ustne zapewnienie, lecz klienci są coraz bardziej wymagający i żądają przedstawienia dowodów w postaci badań laboratoryjnych. Drzwi zewnętrzne są narażone na trudne warunki atmosferyczne, więc powinny być na nie odporne, a powłoka proszkowa gwarantować nie tylko ładny wygląd, ale stanowić również zabezpieczenie przed niekorzystnymi czynnikami. Wyroby KMT to zapewniają.

  Grzegorz Petka
  grzegorz.petka@lakiernictwo.net

  GALERIA ZDJĘĆ

  Wnętrze kabiny proszkowej wykonanej z PCV jest bardzo dobrze doświetlone.
  Zastosowanie kuchni proszkowej w zestawieniu z próżniową pompą powrotu zapewnia nieosiągalny dotąd komfort pracy, ułatwiając zmiany koloru.
  Większość zasysanej farby jest odwirowywana w cyklonie, skąd jest wypompowywana do kuchni proszkowej.
  Zespół pistoletów elektrostatycznych zamontowany jest do manipulatorów znajdujących się po obu stronach kabiny.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...