• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła
  Serce malarni, czyli centrum proszkowe i kabina malarska.

  Serce malarni, czyli centrum proszkowe i kabina malarska.

  Strona 3 z 4

  Piec polimeryzacyjny 

  Po wsunięciu do pieca trawersów, po wcześniejszym ustawieniu parametrów polimeryzacji farby, tj. czasu i temperatury, proces rozpoczyna się automatycznie, dobierając odpowiedni program grzania do konkretnych detali. Piec wyposażony jest dodatkowo w kilka czujników temperatury oraz sterownik komputerowy, który realizuje 100 skanów na sekundę, analizując takie parametry, jak poprawność pracy palnika, rozkład temperatur w komorze wypalania, przyrost temperatur, aktualne zużycie gazu. Dzięki temu system eliminuje ewentualne usterki spowodowane np. uszkodzeniem termopary i przegrzanie pieca. Piec posiada trzy wymienniki ciepła, każdy z nich ma swój wentylator. Wymiennik znajduje się bezpośrednio w komorze roboczej, co zapewnia oszczędności termiczne. Palniki pracują często w środowisku zapylenia, dlatego każdy z nich posiada swój filtr przeciwpyłkowy, co sprawia, że nie ma konieczności dostarczania czystego powietrza z innych pomieszczeń. Piec dodatkowo wyposażony jest w dwukanałowy rejestrator temperatury, który rejestruje dane na pendrivie USB Romer iCure wpiętego w port USB znajdujący się na skrzynce sterującej pieca. Po wypięciu pendrive’a i wpięciu go do komputera możliwy jest podgląd wszystkich cykli, które odbyły się w piecu w przeszłości, co pozwala na analizę pracy palników, ewentualnych usterek i komunikatów. Co najważniejsze, program generuje krzywą z rozkładu temperatur w komorze z dwóch czujników. Pierwszego znajdującego się przy suficie i drugiego znajdującego się przy podłodze. Oprogramowanie służy do diagnostyki poprawności wypalania oraz stanowi element kontroli nad pracownikami. Romer iCure umożliwia tworzenie zestawień konsumpcji gazu z wybranych okresów czasu czy wydajność malowania.

  System transportu 

  Transport podwieszany działa w systemie półautomatycznym. Pomiędzy urządzaniami pracującymi w lakierni trawersy obsługiwane są przez operatorów, a ruch automatycznie odbywa się w kabinie malarskiej i piecu. Konstrukcja nośna wsparta na pionowych słupach, z profili spiętych w bramki kratownicami, stanowi podwieszenie dla szyn, w których prostopadle (poprzecznie) porusza się wózek transportowy. Każdy z wózków wyposażony jest w 7 sztuk szyn. W szynach wózka transportowego poruszają się trawersy. Belki transportowe wykonane są z prostokątnych profili stalowych z przyspawanymi pod spodem grzebieniami, na których wiesza się zawieszki z detalami. Zabezpieczone są przed wypadaniem z szyn na stanowiskach poprzez grawitacyjne zaślepki montowane na śrubach. Na poprzecznym wózku transportowym natomiast zabezpieczone są profilami kwadratowymi montowanymi na wysokości prześwitu szyny, naprzeciwko przejazdu wózka transportowego. Każda z szyn na wózku poprzecznym jest indywidualnie ryglowana pneumatycznie przez operatora joystickiem, zapobiegając tym samym niepożądanemu przejazdowi wózka. Wszystkie szyny transportowe są ocynkowane. 

  GALERIA ZDJĘĆ

  Wnętrze kabiny proszkowej wykonanej z PCV jest bardzo dobrze doświetlone.
  Zastosowanie kuchni proszkowej w zestawieniu z próżniową pompą powrotu zapewnia nieosiągalny dotąd komfort pracy, ułatwiając zmiany koloru.
  Większość zasysanej farby jest odwirowywana w cyklonie, skąd jest wypompowywana do kuchni proszkowej.
  Zespół pistoletów elektrostatycznych zamontowany jest do manipulatorów znajdujących się po obu stronach kabiny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...