• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

    Reklama
    B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

    Artykuły branżowe

    Wydanie nr: 2(118)/2019
    Serce malarni, czyli centrum proszkowe i kabina malarska.

    Serce malarni, czyli centrum proszkowe i kabina malarska.

    Strona 3 z 4

    Piec polimeryzacyjny 

    Po wsunięciu do pieca trawersów, po wcześniejszym ustawieniu parametrów polimeryzacji farby, tj. czasu i temperatury, proces rozpoczyna się automatycznie, dobierając odpowiedni program grzania do konkretnych detali. Piec wyposażony jest dodatkowo w kilka czujników temperatury oraz sterownik komputerowy, który realizuje 100 skanów na sekundę, analizując takie parametry, jak poprawność pracy palnika, rozkład temperatur w komorze wypalania, przyrost temperatur, aktualne zużycie gazu. Dzięki temu system eliminuje ewentualne usterki spowodowane np. uszkodzeniem termopary i przegrzanie pieca. Piec posiada trzy wymienniki ciepła, każdy z nich ma swój wentylator. Wymiennik znajduje się bezpośrednio w komorze roboczej, co zapewnia oszczędności termiczne. Palniki pracują często w środowisku zapylenia, dlatego każdy z nich posiada swój filtr przeciwpyłkowy, co sprawia, że nie ma konieczności dostarczania czystego powietrza z innych pomieszczeń. Piec dodatkowo wyposażony jest w dwukanałowy rejestrator temperatury, który rejestruje dane na pendrivie USB Romer iCure wpiętego w port USB znajdujący się na skrzynce sterującej pieca. Po wypięciu pendrive’a i wpięciu go do komputera możliwy jest podgląd wszystkich cykli, które odbyły się w piecu w przeszłości, co pozwala na analizę pracy palników, ewentualnych usterek i komunikatów. Co najważniejsze, program generuje krzywą z rozkładu temperatur w komorze z dwóch czujników. Pierwszego znajdującego się przy suficie i drugiego znajdującego się przy podłodze. Oprogramowanie służy do diagnostyki poprawności wypalania oraz stanowi element kontroli nad pracownikami. Romer iCure umożliwia tworzenie zestawień konsumpcji gazu z wybranych okresów czasu czy wydajność malowania.

    System transportu 

    Transport podwieszany działa w systemie półautomatycznym. Pomiędzy urządzaniami pracującymi w lakierni trawersy obsługiwane są przez operatorów, a ruch automatycznie odbywa się w kabinie malarskiej i piecu. Konstrukcja nośna wsparta na pionowych słupach, z profili spiętych w bramki kratownicami, stanowi podwieszenie dla szyn, w których prostopadle (poprzecznie) porusza się wózek transportowy. Każdy z wózków wyposażony jest w 7 sztuk szyn. W szynach wózka transportowego poruszają się trawersy. Belki transportowe wykonane są z prostokątnych profili stalowych z przyspawanymi pod spodem grzebieniami, na których wiesza się zawieszki z detalami. Zabezpieczone są przed wypadaniem z szyn na stanowiskach poprzez grawitacyjne zaślepki montowane na śrubach. Na poprzecznym wózku transportowym natomiast zabezpieczone są profilami kwadratowymi montowanymi na wysokości prześwitu szyny, naprzeciwko przejazdu wózka transportowego. Każda z szyn na wózku poprzecznym jest indywidualnie ryglowana pneumatycznie przez operatora joystickiem, zapobiegając tym samym niepożądanemu przejazdowi wózka. Wszystkie szyny transportowe są ocynkowane. 

    GALERIA ZDJĘĆ

    Wnętrze kabiny proszkowej wykonanej z PCV jest bardzo dobrze doświetlone.
    Zastosowanie kuchni proszkowej w zestawieniu z próżniową pompą powrotu zapewnia nieosiągalny dotąd komfort pracy, ułatwiając zmiany koloru.
    Większość zasysanej farby jest odwirowywana w cyklonie, skąd jest wypompowywana do kuchni proszkowej.
    Zespół pistoletów elektrostatycznych zamontowany jest do manipulatorów znajdujących się po obu stronach kabiny.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    Aby dodać komentarz musisz podać wynik

    WYDANIE 2(118)/2019

    Reklama
    C1 - Farby dekoracyjne