Szukaj

  ReklamaB1 - EcoLine 04.2021-05.2022 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(95)/2015
  Strona 1 z 2
  Od wielu lat, wraz z pojawieniem się na rynku technologii malowania proszkowego, jednym z zagadnień, nad którym nieustannie pracują firmy dostarczające urządzenia jest szybka zmiana koloru. Firma Gema Switzerland oferuje linie do szybkiej zmiany koloru serii MagicCompact EquiFlow®, MagicCylinder EquiFlow® oraz MagicPlus®.

  Automatyczne linie do szybkiej zmiany koloru firmy Gema Switzerland  Pod pojęciem "linia do szybkiej zmiany koloru" kryje się nie tylko zespół urządzeń przystosowanych konstrukcyjnie do częstych, szybkich zmian farby, ale właściwie cała koncepcja malarni, perfekcyjnie zaplanowany i funkcjonujący złożony system. Te zaawansowane technologicznie wysokiej jakości urządzenia są projektowane i produkowane w siedzibie Gema Switzerland w St. Gallen.


  1576szybka_001.jpg


  Gniazdo MagicCompact EquiFlow.


  Planowanie - wstęp do sukcesu


  Jednym z podstawowych warunków stworzenia dobrze działającej instalacji do szybkiej zmiany koloru jest idealne dopasowanie kabiny i aplikacji do potrzeb inwestora. Właściwie dobrane parametry malowania skutkują mniejszą ilością proszku w recyrkulacji, co skraca czas niezbędny dla zmiany koloru, poprawia jakość i efektywność pokrycia. W tym celu firma Gema zaprasza swoich klientów do przeprowadzenia prób w firmowym laboratorium. Wyniki testów są wykorzystywane w projektowaniu linii, czego rezultatem jest stworzenie indywidualnego rozwiązania uwzględniającego specyfikę produkcji. Zapisane w protokołach z testów, optymalne parametry malowania są wykorzystywane podczas uruchomienia nowej aplikacji.


  1576szybka_002.jpg

  Gniazdo do szybkiej zmiany kolorów z kabiną.


  Kabiny Magic System - łatwa i szybka zmiana koloru


  W tradycyjnych kabinach metalowych ściany są przewodzące i przyciągają naładowane cząstki proszku, które gromadzą się w grubych warstwach na ich powierzchni. Ściany kabiny Gema Magic System typu sandwich wykonane są z PCV, co minimalizuje osadzanie się proszku. Podłoga wyposażona jest w system czyszczenia, zabudowane w bocznych ścianach dysze zdmuchują proszek w kierunku szczeliny ssącej. Na podłodze pozostaje znikoma ilość proszku. Dzięki temu operator podczas czyszczenia nie musi usuwać grubej warstwy proszku - ściany i podłoga kabiny oraz cyklon mogą zostać szybko i bez problemu odmuchane z pozostałości farby za pomocą specjalnej lancy dostarczanej wraz z kabiną. Właściwie dobrana wentylacja zapobiega wydostawaniu się proszku na zewnątrz kabiny.


  1576szybka_003.jpg

  Centrum proszkowe OC03.


  Centrum proszkowe OptiCenter - serce procesu czyszczenia


  Bezpyłowy zbiornik OptiSpeeder mieszczący 5-7 kg proszku, zautomatyzowana procedura czyszczenia i zmiany koloru, możliwość wyboru ekstremalnej i prostej zmiany koloru, możliwość powtórzenia poszczególnych kroków procedury. Automatyczne opróżnianie zbiornika. Podczas zmiany koloru zbiornik OptiSpeeder, węże proszkowe i pistolety są czyszczone silnym strumieniem powietrza. Mała ilość proszku w obiegu sprzyja procesowi malowania (ciągłe dozowanie świeżego proszku) i procedurze czyszczenia. Wszystkie funkcje OptiCenter sprawiły, że jest ono nie tylko znakomitym urządzeniem do dystrybucji farby, ale także tym elementem systemu, który umożliwia szybką zmianę koloru.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  do góry strony