• Reklama
  A1 - kabe

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 1(93)/2015

  Artykuły branżowe

  Antykorozja

  Lakiernictwo Proszkowe

  Wyroby Lakiernicze

  ponad rok temu  01.01.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 3 minuty

  Strona 1 z 2
  W minionych latach najbardziej dostępną metodą powlekania obszernych i ciężkich elementów było malowanie farbami ciekłymi. Obecnie zdecydowana większość producentów maszyn rolniczych i budowlanych wybiera malowanie proszkowe jako system bardziej ekonomiczny, szybszy, zapewniający bardzo dobre zabezpieczenie antykorozyjne.

  FreiLacke - lakierowanie dużych i ciężkich elementów w branży budowa maszyn i urządzeń  Firmy zajmujące się budową maszyn cały czas spotykają się z problemami związanymi z zastosowaniem tej technologii. Problemy te są różnorodne i w ramach tych rozważań powinny zostać bliżej naświetlone.

  W pierwszej połowie zeszłego wieku powstało bardzo wiele znanych firm zajmujących się budową maszyn. Technologia lakierowania farbami proszkowymi nie była wówczas dostępna. Powlekanie farbami proszkowymi zaistniało dopiero pod koniec lat 60. Obecnie malowanie farbami proszkowymi jest bardziej konkurencyjne, tak więc farby proszkowe bardzo często zajmują miejsce farb ciekłych.


  1538szybciej_001.jpg


  1538szybciej_002.jpg


  1538szybciej_003.jpg

  Producenci maszyn rolniczych i budowlanych wybierają coraz częściej malowanie proszkowe, które jest alternatywą dla lakierowania ciekłego.


  Trend ostatnich lat pokazał, że coraz więcej firm z branży budowy maszyn rolniczych i budowlanych jako główną metodę powlekania stosuje malowanie proszkowe. Prosta obsługa i dobre wyniki antykorozyjne doprowadziły do tego, że udział elementów wielkogabarytowych, które pomalowane są proszkiem ciągle wzrasta. Elementy budowlane są coraz większe, blachy coraz grubsze. Firmy produkujące maszyny muszą koniecznie uwzględniać to podczas budowy własnej linii lakierniczych. W przypadku malowania takich detali bardzo ważny jest czas wypalania detali poprzez odpowiednie długości pieca lub też zastosowanie pieców komorowych.

  Firma FreiLacke, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, już wiele lat temu dostosowała swoją ofertę produktową do wymagań rynku. Powstało wiele produktów spełniających różnorakie wymagania. Przykłady specjalistycznych produktów i ich zastosowań przedstawia tabela 1.


  1538szybciej_004.jpg

  Tabela 1.


  Kolejnym problemem, z którym nadal borykają się producenci maszyn pracujących w środowisku o wysokim obciążeniu antykorozyjnym (np. opryskiwacze) jest szybko postępująca korozja. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie dwuwarstwowego systemu proszkowego firmy FreiLacke. Dzięki takiemu systemowi osiąga się bardzo wysoką klasę odporności korozyjnej C5-M, ISO 20340 (patrz tabela 2).


  1538szybciej_005.jpg

  Tabela 2.


  Rozwiązaniem problemu z niedogrzaniem wielkogabarytowych i grubych detali jest zastosowanie farb proszkowych niskotemperaturowych. Pozwala to dodatkowo na redukcję maks. temperatury wypalania, względnie na odpowiednie skrócenie okresu wypalania. Zmodyfikowane receptury farb proszkowych FreiLacke podwyższają gwarancję stabilności procesu pod kątem przepalenia farby. Jest to bardzo ważne przy grubych i ciężkich detalach.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...