• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 - IGP 02.02-31.12 Julian

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 1(93)/2015

  Artykuły branżowe

  Urządzenia Lakiernicze

  Procesy Wspomagające

  Technologie Lakiernicze

  Lakiernictwo Ciekłe

  ponad rok temu  01.01.2015, ~ Administrator,   Czas czytania 4 minuty

  Strona 1 z 2
  W wielu przypadkach najbardziej ekonomicznym sposobem redukcji emisji lotnych związków organicznych jest przejście z powłokowych materiałów rozpuszczalnikowych na materiały na bazie wody. Z powodu wysokiego przewodnictwa powłok na bazie wody, konieczna jest izolacja od uziemienia systemu podawania farby, posiadającego wysoki potencjał elektryczny. Systemy izolowane są trudne w konserwacji i potencjalnie niebezpieczne dla personelu zakładu.

  Zaawansowana technologia odcięcia napięcia do zastosowań z elektrostatycznym nakładaniem powłok na bazie wody  System odcięcia napięcia Iso-Flo HD firmy Nordson to alternatywny, łatwiejszy, bezpieczniejszy i znacznie tańszy sposób nakładania naładowanych elektrostatycznie powłok na bazie wody. System dostarcza naładowany materiał powłokowy do urządzenia natryskowego, jednocześnie nie dopuszczając do powrotu ładunków elektrycznych poprzez system podawania farby.

  Systemy Iso-Flo HD firmy Nordson zbudowane są z myślą o zastosowaniach przemysłowych, w których stawiane są najwyższe wymagania. Wyposażone są w wysokiej wydajności pompy możliwe do naprawy w miejscu instalacji, dzięki którym system charakteryzuje się wysoką trwałością przy małych wymaganiach konserwacyjnych. Innowacyjny system gaszenia łuku umożliwia ciągłe nakładanie powłoki, bez przerwy pomiędzy cyklami.


  Jak działa system Iso-Flo HD?


  System ręcznego lub automatycznego odcięcia napięcia Iso-Flo HD jest instalowany w pobliżu stanowiska malowania natryskowego. Jest on włączony pomiędzy uziemiony system podawania farby a urządzenia natryskowe. Materiał powłokowy jest pompowany z systemu podawania farby do zbiornika farby w urządzeniu odcinającym napięcie. Izolacja elektrostatyczna jest zachowana dzięki użyciu samoczynnych zaworów trójdrogowych, które naprzemiennie łączą zbiornik z uziemionym systemem podawania farby i urządzeniami natryskowymi. Standardowe zestawy Iso-Flo HD dostępne są w wersji dla systemów ręcznych z pojedynczym pistoletem oraz dla systemów automatycznych jedno- i wielopistoletowych.


  1542sprawnosc_001.jpg

  System Iso-Flo do natrysku ręcznego.


  Charakterystyka


  - Płyny izolujące nie są potrzebne

  Szczelina powietrzna w jednostce Iso-Flo HD zapewnia całkowitą izolację pomiędzy naładowaną farbą a uziemionym systemem podawania farby. Nie są potrzebne dodatkowe zawory, uszczelki ani pompy, które mogą być trudne w konserwacji i utrzymaniu. Nie są potrzebne dodatkowe zbiorniki na zużyte płyny izolujące, jako że system Iso-Flo nie wymaga użycia smarów izolujących.


  - Pompy o dużej wydajności, możliwe do naprawy w miejscu instalacji

  Pompy o dużej wydajności zapewniają wysoką sprawność i optymalne prędkości przepływu dla praktycznie wszystkich rodzajów farb. Ich cechy konstrukcyjne, takie jak samoregulujące tłoki, zapewniają stałe natężenia przepływu i długą żywotność. Jedyną wymaganą czynnością konserwacyjną jest cotygodniowe uzupełnianie czynnika smarującego (14,8 ml). Pompy Iso-Flo HD są przystosowane do naprawy w miejscu eksploatacji. Zawierają niewiele zużywających się części i mogą łatwo zostać naprawione w zakładzie użytkownika. W wypadku zmieniających się wymagań produkcyjnych zalecane jest użycie pompy w wersji 2:1.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...