• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 6(92)/2014

  Przegląd inwestycji

  ponad rok temu  15.11.2014, ~ Administrator   

  Uroczystość otwarcia lakierni w Janowie Lubelskim.

  Uroczystość otwarcia lakierni w Janowie Lubelskim.

  Strona 2 z 2

  Do konstrukcji i maszyn

  Lakiernia w Bykowie to już druga inwestycja oddana w tym roku przez firmę Midroc Alucrom. Nieco wcześniej została uruchomiona nowa linia lakiernicza w Janowie Lubelskim. Jest ona dedykowana w szczególności dla potrzeb malowania konstrukcji spawanych, części maszyn i urządzeń. Otwarcie tego zakładu jest konsekwencją uruchomienia w 2012 roku lakierni na terenie zakładu Komas, a następnie Fortaco. Podpisane umowy o współpracy oraz wzrost zapotrzebowania na usługę malowania w regionie spowodowały, że podjęto wyzwanie budowy nowego zakładu oraz zwiększenia mocy produkcyjnych. Zainstalowane w zakładzie urządzenia pozwalają na malowanie elementów o wymiarach maksymalnych 10 m x 3 m x 2,5 m oraz ciężarze do 6 ton. Zakład jest wyposażony w komorę śrutowniczą, w której można nie tylko poddawać elementy śrutowaniu, ale i  korundowaniu. Istnieje możliwość chemicznego przygotowania powierzchni, np. poprzez fosforanowanie natryskowe. Specjalna strefa przygotowania lakierniczego, dwie kabiny lakiernicze oraz suszarki pozwalają na w pełni profesjonalne wykonanie usług.   
  Powierzchnia hali została zaprojektowana, aby umożliwić dalszy rozwój zakładu, który zakłada instalację linii lakierowania proszkowego.
  Nowo powstałe, zaawansowane technologiczne lakiernie firmy Midroc Alucrom zapewniają możliwość obsługi większej liczby klientów, gwarantując jednocześnie najwyższy poziom świadczonych usług.
  W przyszłorocznych planach firmy Alucrom jest otwarcie kolejnego zakładu z automatyczną linią lakierowania proszkowego i KTL w Bykowie k. Wrocławia, który będzie świadczyć usługi dla klientów automotive, ale nie tylko.                                               

  Grzegorz Petka

  GALERIA ZDJĘĆ

  Nowa malarnia w Bykowie wykorzystuje zaawansowane technologie.
  Elementy, po trzy na jednej zawieszce, przed wejściem do myjki.
  Robot lakierniczy zapewnia precyzję, ekonomię i oszczędności w lakierowaniu.
  Zakład w Janowie Lubelskim.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...