• ReklamaA1 - eko color 08.11-31.12.2022 Julian

Szukaj

  Reklama
  B1 - konica minolta 18.02.2022-31.03.2023 Bogumiła
  Strona 1 z 3

  Zainstalowanie robotów lakierniczych zrewolucjonizowało pracę w malarni


  Po bardzo udanej instalacji poprzedniego robota lakierniczego w 2012 roku, Lesta Srl po raz kolejny dostarczyła i wdrożyła dwa roboty lakiernicze w zakładach koreańskiej firmy SungMi CO, Ltd. Firma od połowy lat 70. XX wieku współpracuje z czołowymi producentami koreańskimi w branży motoryzacyjnej i morskiej.  1368skuteczne_001.jpg

  Fot. 1. Jeden z robotów LeBot A6 jeszcze we Włoszech w trakcie testów przed dostawą.


  Aktualna dostawa robotów Lesta to rozwój zakładu SungMi, który wykonuje produkcję dla koreańskiego potentata motoryzacyjnego Hyundai. Dla spółki koncernu firmy Hyundai Heavy Industries, która jest producentem ciężkich maszyn, takich jak spycharki, spycharko-ładowarki czy buldożery, SungMi prowadzi zakłady produkcyjne wyposażone m.in. w lakiernie. W jednej z tych lakierni malowane są kabiny ciężkich maszyn z użyciem zarówno lakierów proszkowych, jak i ciekłych.

  Lesta zakończyła instalację oraz wdrożenie dwóch automatycznych stanowisk lakierniczych wyposażonych w roboty lakiernicze LeBot A6-XY-RT. Fabryka, zlokalizowana w Chinach, otrzymała stanowiska złożone z: robota lakierniczego 6-osiowego, struktury nośnej służącej do podwieszenia robota z jednostką napędową oraz jednostkę obrotową na podłodze. Ramiona robota mają długość VA 1200 mm × HA 1400 mm, jednostka napędowa na strukturze nośnej porusza się w osiach Y 2500 mm × X 4000 mm. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu zasięg roboczy powiększył się kilkukrotnie w stosunku do możliwości pracy ręcznej lakiernika.

  Każdy z dostarczonych robotów lakierniczych LeBot A6-XY-RT wykorzystuje w pracy osiem osi, dających mu dużą elastyczność i pozwalających dotrzeć i aplikować lakier w każdym miejscu po zewnętrznej stronie detalu, jak też wewnątrz. Detale (metalowe kabiny ciężkich maszyn) średnio mają wymiary 1900 mm dł. × 1100 mm szer. × 1750 mm wys. W aplikacji ręcznej malowanie takich gabarytów powodowało problemy z czasem malowania, równomierną grubością nałożonego lakieru i przede wszystkim z powtarzalnością jakości. Według właściciela firmy p. Son Wan Hee, zastosowanie robota pozwoliło ustabilizować te wskaźniki i aktualnie:

  - robot gwarantuje powtarzalność czasu malowania każdego typu kabiny (obecnie średnio 20 min, wcześniej 30-40 min - jedna warstwa aktualnie 5 min, lakiernik 8-10 min.),

  - system pozwala przyśpieszyć czas malowania (redukcja czasu malowania nawet o 50%)

  - aplikowana jest taka sama ilość lakieru (grubość powłoki),

  - docelowa jakość jest osiągana w każdym miejscu detalu, nawet trudno dostępnym dla lakiernika.

  Tagi: roboty, Lesta,

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • ZADOWOLONY
  • ZASKOCZONY
  • POINFORMOWANY
  • OBOJĘTNY
  • SMUTNY
  • WKURZONY
  • BRAK SŁÓW

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...