• ReklamaA1 - silpol v2

Szukaj

  Reklama
  B1 tiger-coating 18.08.2022-24.01.2023 Julian przedłużony do końca 2024

  Artykuły branżowe

  Wydanie nr: 3(89)/2014

  Artykuły branżowe

  Procesy Wspomagające

  Technologie Lakiernicze

  ponad rok temu  01.05.2014, ~ Administrator,   Czas czytania 6 minut

  Strona 3 z 3


  1468redukcja_005.jpg

  Fot. 2. Elementy lakierowane na modułach HQL w ramach/stelażach lakierniczych.


  Przypadek nr 2

  Zestawienie kosztów - pojedyncze zawieszki a system HQL (system ramowy z szybkowymiennymi modułami HQL , zawieszki zintegrowane na stałe z modułem, 30 stałych punktów podwieszenia bez konieczności osobnego uzbrajania każdego punktu zawieszenia). W drugim kalkulowanym przykładzie porównujemy a) zawieszenie tradycyjne na zawieszkach pojedynczych z b) szybkowymiennymi modułami poprzecznymi typu HQL mocowanymi w ramach/stelażach lakierniczych. Po uwzględnieniu odpowiednich kosztów uzyskujemy łączną ich wysokość za każdy element poddany obróbce lakierniczej. Ta zmiana powoduje oszczędności w wysokości 51% w stosunku do najprostszej i najtańszej metody zawieszania.

  Wariant HQL - HangOn Quick Level - jest najnowszym, bardzo prostym i stosunkowo tanim systemem zawieszania. Haki z drutu sprężynowego przymocowane na stałe do listwy posiadają grubość zaledwie 1,0 mm, dzięki czemu nie pozostawiają nawet najmniejszych śladów po zawieszaniu, ich udźwig to do 2 kg masy na pojedynczą zawieszkę. Dostępne obecnie standardowe ramy/stelaże typu HCF są dostosowane do szybkiego i łatwego wyposażania ich w moduły HQL. Dzięki tej metodzie wykorzystujemy całą wysokość ramy jaką dysponujemy do malowania.


  Wniosek

  Przykład ten pokazuje, iż zastosowanie systemów typu HQL w ramie/stelażu lakierniczym przynosi największą oszczędność na skutek wymienialności całego kompletnego modułu poprzecznego. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju zawieszenia, oprócz obniżenia kosztów całkowitych - a szczególnie energii - uzyskujemy też wiele innych korzyści związanych z samym procesem malowania.

  Należy pamiętać, że konieczne będą pewne zmiany i nakłady logistyczne wewnątrz lakierni ze szczególnym uwzględnieniem sposobu i miejsca przechowywania, załadunku i rozładunku zarówno modułów, jak ram stosowanych w nowych systemach zawieszania. Przeprowadzona analiza została potwierdzona w praktyce (zdjęcia systemów z detalami fot. 1 i fot. 2) Okazało się w sposób niepodważalny, że można zdecydowanie obniżyć zużycie energii, zaoszczędzić czas i obniżyć koszty całkowite tylko nieznacznie podnosząc wydatki na modyfikację systemów zawieszania.


  SILPOL S.C.

  Komentarze (0)

  dodaj komentarz
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...